Donald Tusk

i

Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Donald Tusk

Tusk odpowiada Morawieckiemu! „Kto Cię obsadza w roli agresywnego pitbulla”

2022-02-23 12:11

Donald Tusk nie zwlekał długo z odpowiedzią dla Mateusza Morawieckiego. Tuż po 9:00 23 lutego odbyła się wspólna konferencja ministra zdrowia i premiera, której głównym tematem było luzowanie obostrzeń. Mateusz Morawiecki był także pytany o sytuację na Ukrainie, gdy niebywale oberwało się Tuskowi!

Jak się okazuje, premier ani przewodniczący PO nie odpuszczą sobie żadnej okazji, by wzajemnie wbić sobie szpilę. 23 lutego Donald Tusk apelował do wszystkich, między innym do Jarosława Kaczyńskiego, o zaprzestanie „wojny domowej” w Polsce w tak trudnej sytuacji podczas rozmowy z Konradem Piaseckim w TVN24. Tuż 9:00 tego samego dnia na konferencji ministra zdrowia i premiera także pojawił się temat agresji Rosji na Ukrainę. - Panie Donaldzie, natychmiast zrezygnować z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej. Natychmiast. To ta partia doprowadziła do powstania Nord Stream 2, a więc głównego narzędzia, które służy Rosjanom do ataku na Ukrainę – mówił w czasie konferencji premier. Ten wątek poruszył także w Sejmie. - Szanowni państwo, my też chcemy dzisiaj w pełni porozumieniu pracować nad ustawą o obronie ojczyzny. To jest kluczowa ustawa. Chcemy, ale nie możemy zapomnieć o tym, jaka była rzeczywistość jeszcze rok, pół roku temu, kto promował Nord Stream 2, kto promował monopol gazowy dla Rosji? To jest rzecz oczywista dla wszystkich Polaków. Dzisiaj pracujmy, żeby wzmocnić obronność naszej ojczyzny – stwierdził.

Sprawdź: Premier uderza w Tuska! Tak ostro już dawno nie było!

W naszej galerii przypomnisz sobie, co Donald Tusk mówił o podwyżkach cen gazu.

Teraz Donald Tusk postanowił mocno odpowiedzieć premierowi! Na Twitterze pojawił się znaczący post przewodniczącego PO. - Drogi Mateuszu, ten, kto Cię obsadza w roli agresywnego pitbulla, źle Ci życzy. Ani to śmieszne, ani straszne. Ponawiam propozycję: szukajmy w sprawie bezpieczeństwa Ojczyzny tego, co wspólne, a nie „politycznego złota” – napisał. Jak widać, obaj politycy nie ustają we wzajemnych docinkach!

Sonda
Zgadzasz się ze słowami Donalda Tuska?
Super Raport Wydanie Specjalne - Wojna na Ukrainie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE