Morawiecki, Tusk

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express, Paweł Jaskółka/Super Express Morawiecki, Tusk

Kampania wyborcza

Tusk nie zostawia na Morawieckim suchej nitki. "Masz promować swojego obecnego szefa, nie poprzedniego"

2023-03-12 19:21

Donald Tusk stroi się w piórka obrońcy miejsc pracy, a to jedno z największych oszustw; próbuje pokazać, że jest antyniemiecki, a z kolegami z UE blokował podatek od sklepów wielkopowierzchniowych. Donald, czy ty naprawdę myślisz, że ludzie mają taką krótką pamięć - mówił premier Mateusz Morawiecki w Jaśle. Szef rządu podczas wystąpienia odniósł się do lidera PO Donalda Tuska i jego objazdu po kraju. W odpowiedz Tusk opublikował Tweet, w którym napisał, że premier Morawiecki nieustannie o nim mówi w swoich wystąpieniach.

Jak dodał premier Morawiecki, szef PO "stroi się w piórka obrońcy miejsc pracy". "Myślałem, że pęknę ze śmiechu, jak usłyszałem, bo to jedno z największych oszustw. To jego guru od biznesu, pan Janusz Lewandowski mówił, że byli odporni na głos ze strony przedsiębiorców, dramatyczne wołanie o pomoc; oni byli odporni, oni się tym szczycili. Nic więc dziwnego, że potem bezrobocie rosło cały czas przez kilka lat ich rządów, taka była rzeczywistość" - powiedział premier.

Morawiecki dodał, że teraz Tusk mówi o sklepach wielkopowierzchniowych. "Tych dużych sklepów handlowych. Chciałoby się powiedzieć: Donald, czy ty naprawdę myślisz, że ludzie ci w to uwierzą? Czy myślisz, że ludzie zapomnieli, jak ty, do spółki ze swoimi kolegami z Unii blokowaliście podatek na sklepy wielkopowierzchniowe, które rząd PiS już w 2016 r. chciał nałożyć? Serio? Myślisz, że ludzie mają taką krótką pamięć?" - pytał Morawiecki.

"Morawiecki 36 razy wymienił moje nazwisko i nazwę Platformy w trakcie swojego wystąpienia w Jaśle. Mateusz, ty masz promować swojego obecnego szefa, nie poprzedniego" - napisał na Twitterze Donald Tusk. Lider PO nawiązał w ten sposób do funkcji, jaką Morawiecki sprawował w latach 2010-2012. Obecny premier, wówczas jako prezes Banku Zachodniego WBK, zasiadał w Radzie Gospodarczej przy premierze, którym był wtedy właśnie Tusk.

Sonda
Interesujesz się polityką?
Kamiński: Z Tuskiem jako kandydatem na premiera będzie nam trudniej wygrać
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany