Donald Tusk

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Donald Tusk

Tusk już wie

Tusk spotkał się z wyborcami i nagle wyznał: My naprawdę wygramy te wybory, nie odbiło mi

2022-10-25 19:47

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk spotkał się z wyborcami w Ostrowie Wielkopolskim. Mówił m.in. o najnowszych sondażach, pokazujących, że opozycja ma szansę objąć władzę w Polsce. - Oczywiście ten sondaż, który wydaje się sondażem przełomowym, daje powody do satysfakcji. Mi osobiście też. Ale chcę was zapewnić, że mi nie odbiło - powiedział Tusk.

Donald Tusk w Ostrowie Wielkopolskim. "Wygramy te wybory. Wszystko jest w waszych rękach"

- Chciałem wam wszystkim podziękować, za to, że od kilkudziesięciu godzin, wszyscy w Polsce wiedzą, że to co wydawało się niemożliwe, dziś wydaje się być w zasięgu ręki. My naprawdę wygramy te wybory - powiedział lider PO odnosząc się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym Koalicja Obywatelska wyprzedziła Zjednoczoną Prawicę. Jak dodał szef PO: - Ja wiele miesięcy temu powiedziałem, że tej jesieni chcemy przekroczyć 30 procent i że przed ostateczną rozgrywką chciałbym żeby Koalicja Obywatelska stała się niekwestionowanym liderem sondaży. Nic nie jest gwarantowane. Wszystko jest w naszych rękach, ale nikt nam nic za darmo nie da.

Tusk: Polacy odwracają się od rządów Zjednoczonej Prawicy

Tusk powiedział, że dziś 25.10. pojawił się również drugi sondaż przygotowany przez CBOS. - Trudno podejrzewać tę pracownie o sympatię do mnie czy też opozycji. Według badania, rząd Morawieckiego cieszy się rekordowo niskim poparciem w historii tej ekipy, ale również rekordowo niskim jeśli chodzi o całą Europę - powiedział Tusk. Jego zdaniem, Polacy odwracają się od rządu Zjednoczonej Prawicy, bo "każdego dnia widzą zatruty owoc, jaki zafundowała ta władza ciężko pracującym Polkom i Polakom". 

Tusk - jedna decyzja by odblokować środki z KPO

Donald Tusk stwierdził również, że nie potrzeba wielkich programów, liczących setki stron, aby naprawić sytuację w kraju. - Pytacie, skąd Tusk weźmie pieniądze? Miliardy złotych są w Brukseli. To nie wymaga wielkiego planu, gabinetu cieni, ale jednej decyzji, aby odblokować środki z KPO - podkreślał. Lider PO skrytykował również zwiększenie wydatków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Przyrzekam, że następne święto 1 listopada i następna Wigilia będzie już w zupełnie innym nastroju – dodał Tusk.

Sonda
Czy Donald Tusk powinien wygrać wybory?
R. FOGIEL: NIE EKSCYTUJĘ SIĘ POLITYCZNYMI INICJATYWAMI DONALDA TUSKA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany