Tusk, Kaczyński

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express, Marcin Wziontek/Super Express Tusk, Kaczyński

Afera wizowa

Tusk do Kaczyńskiego: To może chociaż aferunia, Jareczku?

2023-09-17 16:24

Podczas sobotniej konwencji PiS, Jarosław Kaczyński odniósł się do afery wizowej. - ” Nie ma afery, to nawet nie jest aferka” - powiedział szef partii rządzącej. Na odpowiedź Donalda Tuska nie trzeba było długo czekać. Szef PO już skomentował słowa prezesa PiS.

Jarosław Kaczyński o aferze wizowej

– "Nie ma afery, to nawet nie jest aferka. To jest po prostu głupi i rzeczywiście przestępczy pomysł jakichś ludzi, z których ogromna większość nie ma nic wspólnego z aparatem władzy – mówił w sobotę 16 września w Toruniu szef PiS. – Nasze służby jeszcze w zeszłym roku uchwyciły jakąś nitkę do tego, co mogłoby wskazywać na przestępstwo i poszły do kłębka. Już w tym roku, w marcu nastąpiły pierwsze aresztowania, później kolejne. Krótko mówiąc, państwo działa tak jak trzeba, a cały wymiar sprawy to jest dokładnie sto kilkadziesiąt wiz. Sto kilkadziesiąt, a nie setki tysięcy – mówił Kaczyński.

Riposta Tuska

Wypowiedź wicepremiera  Kaczyńskiego skomentował lider PO na Twitterze . "Handel wizami na stoiskach w Afryce, przerzut tysięcy migrantów, aresztowania urzędników, kompromitujące taśmy, minister w ukryciu, próba samobójstwa jego zastępcy, US i UE w szoku. 'To nie jest afera, to nawet nie jest aferka'. To może chociaż aferunia, Jareczku?" – pyta Donald Tusk.

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
Express Biedrzyckiej - prof. Antoni DUDEK
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają