Tragiczny wypadek na S8. Nie żyje Tomasz Jakacki, prezes PSL z powiatu łomżyńskiego. Porsche zostało sprasowane

i

Autor: PAP/Artur Reszko(2)

Zginęli na miejscu

Tragiczny wypadek na S8. Nie żyje Tomasz Jakacki, prezes PSL z powiatu łomżyńskiego. Porsche zostało sprasowane

2023-01-29 18:56

Do tragicznego wypadku w niedzielę nad ranem na ekspresowej drodze S8 w kierunku Białegostoku. W okolicach miejscowości Sikory Pawłowięta (pow. wysokomazowiecki) zderzyły się osobowe porsche z ciężarówką. Zginęły trzy osoby. Wśród ofiar jest Tomasz Jakacki – prezes PSL z powiatu łomżyńskiego.

Wypadek na S8. Wśród ofiar prezes PSL z powiatu łomżyńskiego Tomasz Jakacki

Do tragedii na drodze ekspresowej z Warszawy do Białegostoku doszło wczesnym rankiem na jezdni w kierunku Białegostoku. Na wysokości miejscowości Sikory Pawłowięta (Podlaskie) samochód osobowy marki porsche uderzył w tył jadącej przed nim ciężarówki. Zginęli trzej mężczyźni jadący osobówką, kierowcy tira nic się nie stało. Jak poinformowała policja ofiary miały 28, 35 i 36 lat, to mieszkańcy powiatów: białostockiego i łomżyńskiego. Regionalne władze Polskiego Stronnictwa Ludowego potwierdziły, że jedną z ofiar (był pasażerem auta osobowego) jest 36-letni działacz tej partii, szef struktur ludowców w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki. Prezes PSL w Podlaskiem, poseł Stefan Krajewski powiedział PAP, że dobrze znał zmarłego i współpracował z nim; złożył też kondolencje jego bliskim.

Ofiary wypadku w Podlaskiem nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa

Policja na razie nie podaje potencjalnych przyczyn wypadku. Wstępne ustalenia wskazują że w tył ciężarówki uderzyło Porsche. Auto zostało sprasowane. Wiadomo już, że ofiary nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa - podała policja.

Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?
Politycy od Kuchni - Michał Kamiński o sprawach politycznych

To oni pierwsi docierają do ofiar drastycznych wypadków.

Co szokuje ich najbardziej? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.