Tomasz Lis

i

Autor: AKPA Tomasz Lis odchodzi z "Newsweeka" po 10 latach!

Tomasz Lis odchodzi z "Newsweeka" po 10 latach! "Jest czas powitań i czas pożegnań"

2022-05-24 13:50

Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka", po 10 latach odchodzi z wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska. Co więcej, jak miało przekazać wydawnictwo, nie będzie już dłużej redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek" ani prowadzącym podcast „Świat_PL”. Tomasz Lis potwierdził tę informację na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Tomasz Lis odchodzi z "Newsweeka". Redaktor naczelny pisma zabrał głos

Tomasz Lis po latach pracy w "Newsweeku" żegna się z redakcją i wydawnictwem Ringier Axel Springer Polska. Taką wiadomość jako pierwszy podał portal Wirtualnemedia.pl. Jak czytamy: - Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego oraz prowadzącego podcast „Świat_PL” i odchodzi z firmy - brzmi cytowany przez Wirtualnemedia.pl komunikat podany przez RASP. 

Dlaczego Tomasz Lis odchodzi z Newsweeka? Wpis Tomasza Lisa na Twitterze

Jaka jest przyczyna takich decyzji? Tego w komunikacie nie podano. Tomasz Lis zdecydował się skomentować te doniesienia medialne. Umieścił wpis na Twitterze: - Jest czas powitań i czas pożegnań. Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom z Newsweeka za dziesięcioletnią wspólną pracę, fascynującą przygodę w niezwykłych czasach. Newsweek jest w doskonałych rękach i ma przed sobą świetną przyszłość. Powodzenia - napisał Tomasz Lis komentując sprawę odejścia z "Newsweeka". 

Kto zastąpi Tomasza Lisa w "Newsweeku"?

Po natychmiastowym odejściu Tomasz Lisa p.o. redaktora naczelnego będzie Dariusz Ćwiklak, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego "Newsweeka" i szef działu biznesowego w tygodniku.

Tomasz Lis: kariera, wykształcenie

Tomasz Lis to znany dziennikarz, który od lat pracuje w mediach. Zaczynał jako dziennikarz TVP, pracował tam w latach 1990–1997. Najpierw był reporterem sejmowym, a następnie pracował jako korespondent Telewizji Polskiej w USA. Później przeszedł do pracy w TVN, przez kilka lat był współtwórcą, szefem redakcji i prowadzącym główne wydanie "Faktów" TVN. W 2004 roku związał się z telewizją Polsat, a następnie zaczął w TVP 2 prowadzić program "Tomasz Lis na żywo". Zapraszał do niego gości ze świata polityki, a o niektórych wywiadach, takich jak np. z Wojciechem Jaruzelskim  czy Donaldem Tuskiem było bardzo głośno. Następnie zaczął karierę w prasie. W latach 2010–2012 Tomasz Lis był redaktorem naczelny tygodnika „Wprost”, a w 2012 roku został redaktorem naczelnym „Newsweek Polska”. Stanowisko to objął po Wojciechu Maziarskim. We wtorek 24 maja 2022 pojawiła się wiadomość, że Tomasz Lis żegna się z wydawnictwem RASP i przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego tygodnika. 

Tomasz Lis z wykształcenia jest dziennikarzem. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, studiował też prawo, ale kierunku nie ukończył. Na swoim koncie Lis ma wiele nagród dziennikarskich, m.in. Wiktory, Telekamery. W 2014 roku został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

NIŻEJ ZOBACZYCIE, JAK PRZEZ LATA ZMIENIAŁ SIĘ TOMASZ LIS. MAMY JEGO ZDJĘCIA Z MŁODOŚCI: 

Sonda
Uważasz, że Tomasz Lis to dobry dziennikarz?
Express Biedrzyckiej - gen. Waldemar Skrzypczak: Armia rosyjska liże rany