To nie koniec walki Banasia z PiS! Na jaw wyszedł plan NIK

2021-12-14 13:05
Marian Banaś
Autor: screen youtube SEJM RP

Marian Banaś zamierza uważnie przyjrzeć się nie tylko Prawu i Sprawiedliwości, ale także Solidarnej Polsce. Media ujawniły plan kontroli, jakie Najwyższa Izba Kontroli zamierza przeprowadzić w przyszłym roku. Nie wszystko może się jednak udać.

Marian Banaś miał się podpisać pod dokumentem zawierającym projekt planu NIK na następny rok. Jak podaje portal RMF FM24, nie wszystkim jednak podobają się zawarte w nim propozycje. Sprzeciwiać się mają członkowie kolegium NIK, nominowani przez PiS, którzy z dokumentem mogli się zapoznać już pod koniec listopada. 15 grudnia w czasie posiedzenia kolegium odbędzie się głosowanie nad każdym z punktów planu. Według dziennikarza RMF FM, najpewniej niechętna grupa będzie się starać, aby usunąć z planu niektóre podpunkty, które mogłyby być niewygodne dla partii rządzącej.

Sprawdź: Co z Jarosławem Gowinem? Przełomowe informacje! "Ruszy z kopyta od nowego roku"

W naszej galerii pokazujemy miłość w rządzie Mateusza Morawieckiego!

Co konkretnie planuje Marian Banaś? Z ustaleń portalu RMF FM24 wynika, że pod lupę zostanie wzięty przekop Mierzei Wiślanej. Sprawdzony miałby zostać nadzór, realizacja i planowanie tego przedsięwzięcia. Ponadto na liście znajduje się między innymi kontrola finansowania przedsięwzięć służących rozwojowi elektromobilności, przygotowanie państwa na zagrożenie hybrydowe, wdrożenie PPK, realizacja zadań finansowanych z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 czy przygotowanie na przyjęcie samolotów F-35.

Sonda
Czy PiS-owi uda się odwołać Mariana Banasia z funkcji prezesa NIK?
Express Biedrzyckiej - Zbigniew Girzyński: Banaś powinien mieć uprawnienia prokuratorskie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE