Marian Banaś

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Marian Banaś ujawnił raport NIK o "wyborach kopertowych"

To nie Kaczyński "rządzi Polską"?! Zaskakujące słowa Banasia. Podaje inne nazwisko

2021-05-21 7:50

"Jak do tego doszło, nie wiem..." - mogliby zaśpiewać wierni fani Jarosława Kaczyńskiego i jego ugrupowania, patrząc jak wyglądają obecne relacje pomiędzy Marianem Banasiem a rządem. Gdy obejmował on stanowisko szefa NIK z nadania Kaczyńskiego, wydawało się, że pomiędzy nimi nie będzie żadnych zgrzytów. Te pojawiają się jednak regularnie, a drobne utarczki i insynuacje przerodziły się już w otwartą wojnę. W najnowszym wywiadzie Banaś zaskakująco wręcz stwierdził, że to nie prezes PiS rządzi tak naprawdę Polską. Padło zupełnie inne nazwisko!

W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Marian Banaś przyznał, że to Jarosław Kaczyński zaproponował mu jego obecne stanowisko bez wiedzy m.in. szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Tymczasem jego zdaniem to właśnie obecny szef służb tak naprawdę obecnie "rządzi Polską". - To on rozdaje karty. Jeśli ma się monopol na informację i można wobec każdego spreparować zarzuty, oskarżenia. Myślę, że zbierane są haki na każdego, na wszelki wypadek (...)  Wiem na pewno, że te haki Kamiński zbiera, a co z nimi robią, to kwestia domyślna- stwierdził jednoznacznie. Dodał przy tym, że to właśnie on miał "wpaść na pomysł, by mnie zniszczyć, (...) sugerując, że w kamienicy, którą wynajmowałem, jest regularny burdel".

Zobacz: "Kupowanie wyborców" przez PiS? Warzecha dekonspiruje plany rządu. "Połajanki malkontenta"

Banaś wspomniał również spotkanie w siedzibie PiS, w którym uczestniczył wraz z Kamińskim i prezesem PiS. To na nim szef służb miał jawnie wątpić w jego kompetencje.  - Mariusz Kamiński powiedział wtedy: "Marian, wiesz, tak naprawdę to my nie wiemy, skąd ty się wziąłeś". (...) To było jak uderzenie sztyletem w moje serce, bo przecież prezes musiał wiedzieć, jaki jest mój życiorys - wspominał. - W tej nowej Polsce, o którą walczyłem, usłyszeć, że ma się powiązania z mafiami, z którymi walczyłem, z gangsterami. W takiej sytuacji to tylko zapaść się ze wstydu, że tacy ludzie rządzą Polską - dodał rozgoryczony.

Express Biedrzyckiej - Radosław Fogiel: Wybór Banasia na szefa NIK był błędem

Banaś w wywiadzie wspominał też inne spotkanie, które odbył w 2019 r. z Kaczyńskim oraz premierem Mateuszem Morawieckim. Doszło do niego na terenie rządowej willi przy ul. Parkowej w Warszawie. To po nim rzeczniczka partii Anita Czerwińska zakomunikowała, że "zostało wyrażone oczekiwanie, aby szef NIK podał się do dymisji". - Usłyszałem, że dla PiS, dla Polski byłoby dobrze, żebym zrezygnował z funkcji. Powiedziałem: panowie, jestem legalnie wybranym prezesem i zamierzam nim być do końca kadencji - przyznał.

Sonda
Czy akcja CBA w domu syna prezesa NIK to odwet za raport w sprawie wyborów kopertowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE