Ekonomista dr Artur Bartoszewicz szokuje: Wrzesień powinien być bez ciepłych kaloryferów

2022-09-22 11:34

We czwartek (22 września) gościem "Raportu Złotorowicza" będzie dr Artur Bartoszewicz, doktor nauk ekonomicznych, ekspert w zakresie polityki publicznej. Ekspert wyjaśni, co nas czeka w kontekście ekonomicznym i finansowym.

Gdy ekonomista dr Artur Bartoszewicz, gościł jakiś czas temu w "Raporcie Złotorowicza", mówił wówczas o szalejącej drożyźnie:  - Drożyzna będzie z nami przez długi czas. (…) Wszystkie czynniki wskazują na to, że ceny będą rosły dalej. Dlaczego? Po pierwsze mamy główny czynnik determinujący niepewność czyli wojnę nadal trwającą i skalę tej wojny jeszcze dzisiaj nie do przewidzenia. Ta wojna wpływa na kwestię cen surowców, na zaburzenia, na manipulację, na spekulacje; na politykę, która jest na tym uprawiana, bo prowadzi ją Rosja, ale też prowadzi w wyniku zaburzenia łańcucha dostaw prowadzą Chiny.

Jak teraz oceni sytuację ekonomiczną? Co nas będzie czekało w najbliższych miesiącach? Czy era dobrobytu i spokoju już się definitywnie zakończyła? Wszystko wyjaśni się w czasie rozmowy dr. Artura Bartoszewicza z Janem Zlotorowiczem. Zapraszamy! 

Ekspert zwrócił uwagę na to, że cała polityka związana z pakietami klimatycznymi, tworzy fikcyjny mechanizm, który ma pokazać, że dokonamy transformacji energetycznej. - Za chwilę z kraju bardzo rozwiniętego zostaniemy takim z ogromnymi kłopotami, dlatego, że nasi partnerzy we wspólnocie będą przeszkadzać w procesach w transformacji. Nie do końca wierzę w to, że wszystko się kończy, jak mówi Macron. Kryzys wcześniej czy później się skończy. (...) Żyjemy w Europie, obszarze najbogatszym. Największym zagrożeniem są migracje w sposób niekontrolowany. W taki sposób, że ci którzy wjeżdżają musi przyjąć nasze zasady. UE nie potrafi wyprosić kogoś, kto nie przyjmuje zasad. 

Ekspert ostro: Wrzesień powinien być bez spalania węgla, bez ciepłej wody w kaloryferach

Dr Artur Bartoszewicz, doktor nauk ekonomicznych, ekspert w zakresie polityki publicznej odniósł się do tego, dlaczego Polacy już grzeją w mieszkaniach, skoro jeszcze nie jest zbyt chłodno: - Wrzesień powinien być bez spalania węgla, bez ciepłej wody w kaloryferach, nie w kranach, a w kaloryferach. 

Jak dodał też, gdyby doszło do kolejnego lockdownu to wówczas będzie to katastrofa dla dzieci, które nie poszłyby do szkoły: - Dwa lata spowodowały wykrzaczenie mózgu dzieciaków, to tragedia. psychologów, psychiatrów potrzebujemy na gwałt. Jeśli mamy stworzyć społeczeństwo zależne od psychologów, to w tym kierunku idziemy. 

Sonda
Czy uważasz, że ceny podstawowych produktów żywieniowych są zbyt wysokie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE