Marsz 4 czerwca 2023 roku

Tłumy Polaków wściekłych na PiS. „Stworzyli swój własny folwark” [WIDEO]

2023-06-04 22:46

Czwartego czerwca 2024 r. ulicami stolicy przemaszerowały tłumy zwolenników opozycji demokratycznej. Manifestanci, jak samo mówili, mają dość 8 lat rządów Zjednoczonej Prawicy. Dziennikarz „Super Expressu” zapytał uczestników mardzu, co było powodem stawienia się przez nich w niedzielę na marszu.

– Przestrzeganie konstytucji, niełamanie konstytucji. Nie może rząd robić tego, co sobie wymyśli – mówi jedna z uczestniczek marszu opozycji. Czy PiS w tym roku przegra wybory? – Myślimy, że tak. Gdybyśmy tak nie myśleli, to byśmy tu nie przyszli – odpowiada kobieta zgodnie z mężem.

Mocne przemówienie Tuska na marszu 4 czerwca. „Demokracja nie umrze, będziemy głośno krzyczeć”

Mężczyzna w średnim wieku, zapytamy, co mu się w rządzie PiS nie podoba, odparł, że musiałby długą listę wymienić. – Bardzo bolszewicka ustawa uchwalona przez parlament i podpisana przez prezydenta Dudę. A poza tym Błaszczak i rakiety ruskie latające nad nami, drożyzna, praworządność i pieniądze z KPO – wymienia rozmówca „Super Expressu”.

Jeszcze inny mężczyzna przyszedł na marsz, ponieważ irytuje go brak możliwości zawarcia związku z osobą, tej samej płci. Te i inne opinie uczestników marszu można wysłuchać na nagraniu wideo.

83-letni Stanisław z Wrocławia rozpłakał się na Marszu 4 czerwca! Przyjechał dla prawnuków [WIDEO]