Siedziba ONZ

i

Autor: Shutterstock

Te kraje NIE potępiają agresji Rosji na Ukrainę. Rezolucja ONZ

2022-03-02 18:17

Oczy całego świata są zwrócone na Ukrainę, gdzie trwa kolejny dzień walk z rosyjskim agresorem. Dziś (2.03.2022) Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło rezolucję potępiającą Rosję i wzywającą do wycofania jej wojsk z Ukrainy. Jak informuje PAP, za przyjęciem dokumentu głosowało 141 państw, przeciwko 5. Od głosu wstrzymało się 35 krajów. Szczegóły podajemy poniżej!

Te kraje nie potępiają agresji Rosji na Ukrainę. Rezolucja ONZ

Wśród głosów przeciwnych, oprócz Rosji i Białorusi, były Syria, Korea Północna i Erytrea. Wstrzymały się m.in. Indie i Chiny.

NIE PRZEGAP! Wojna na Ukrainie. Relacja na żywo. Rozmowy Rosja-Ukraina. Koniec ataków na Charków i Kijów?

Rezolucja uznaje, że Rosja naruszyła zasady Karty Narodów Zjednoczonych, "żąda, by Federacja Rosyjska natychmiast, całkowicie i bezwarunkowo wycofała wszystkie swoje siły wojskowe z terytorium Ukrainy w jej granicach uznanych przez społeczność międzynarodową".

Według ustaleń PAP, w dokumencie wyrażono "poważne zaniepokojenie doniesieniami o atakach na obiekty cywilne, takie jak domy mieszkalne, szkoły i szpitale, oraz o ofiarach wśród ludności cywilnej, w tym kobiet, osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci". Wyrażono też ubolewanie z powodu zaangażowania Białorusi w wojnę.

Czytaj także: Tak wygląda domowy schron na Ukrainie. Zdjęcia spod Kijowa mówią wszystko

Sonda
W jaki sposób pomagasz uchodźcom z Ukrainy?
Studenci opłakują zmarłego Olka. Studiował zarządzanie na SGH, zginął przez Putina pod Kijowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany