Ołena Zełenska

i

Autor: SHUTTERSTOCK Ołena Zełenska

Zdjęcia jej twarzy mówią wszystko

Tak zareagowała Ołena Zełenska na wieść o katastrofie śmigłowca. Serce pęka

2023-01-19 9:44

Ukrainą wstrząsnęła okropna tragedia, w której zginał miedzy innymi minister spraw wewnętrznych tego kraju, a wiele osób zostało rannych. Tym czasie pierwsza dama Ołena Zełenska przebywała w Davos. Gdy dowiedziała się o katastrofie śmigłowca, zareagowała bardzo emocjonalnie.

Tragedia na Ukrainie

18 stycznia koło przedszkola pod Kijowem rozbił się helikopter z ministerem spraw wewnętrznych Denysem Monastyrskim, jego zastępca Jewhenem Jeninem i sekretarzem stanu w MSW Jurijem Lubkowiczowem. Zginęła 14 osób, w tym kierownictwo ukraińskiego resortu. Ponadto 25 osób zostało rannych. Ucierpiało także kilkoro dzieci, które w czasie katastrofy przebywały w przedszkolu. Wiadomość o wydarzeniu wstrząsnęła nie tylko Ukrainą, ale także politykami z całymi świata, którzy współpracowali z ukraińskimi politykami. Swoje kondolencje złożyli min. Premier Mateusz Morawiecki i prezydent RP Andrzej Duda.

Ołena Zełenska reaguje na katastrofę

Gdy na Ukrainie rozbił się helikopter z politykami, pierwsza dama tego kraju Ołena Zełenska przebywała w Davos na szczycie Światowego Forum Ekonomicznego. Fotografom udało się uchwycić moment, w którym żona Wołodymyra Zełenskiego dowiaduje się o tragedii. Na jej twarzy widać szok i przerażenie, a na innym trzyma się za kąciki oczu, jakby próbowała powstrzymać łzy. Serce pęka, gdy widzi się, jak ta informacja wstrząsnęła pierwszą damą Ukrainy, a która mimo to stara się być silna. – Rosja nigdy nie zamierzała ograniczyć się do granic Ukrainy. Ta wojna może się rozszerzyć. Nie można dopuścić, by wydarzył się nowy Czarnobyl – mówiła w Davos Ołena Zełensksa.

Sonda
Czy twoim zdaniem Ołena Zełenska to dobra pierwsza dama?
"Ołena Zełenska. Kim jest Pierwsza Dama Ukrainy?" Aliny Makarczuk. Poznaj historię scenarzystki, której życie potoczyło się wbrew jej scenariuszowi
Nasi Partnerzy polecają