Mamy zdjecia

Tak wygląda amerykańska baza wojskowa w Jasionce. Widoki jak z filmu

2023-03-16 14:54

Rzeszów, a zwłaszcza pobliskie lotnisko, stały się niezwykle ważne dla NATO i Ukrainy. To właśnie tam, w Jasionce, powstała baza wojskowa, w której stacjonują amerykańscy żołnierze. Jak wygląda otoczenie bazy? Widoki przypominają ujęcia z filmu!

Baza wojskowa w Jasionce już w lutym 2022 roku zaczęła przyjmować amerykańskich żołnierzy z amerykańskiej 82. Dywizji powietrznodesantowej, która rotuje na zmianę z innymi dywizjami. Rzeszów i Jesionkę zabezpieczają baterie przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot, które trafiły do Polski z Niemiec. - Infrastruktura wojskowa, która jest umieszczona na terenie portu Rzeszów-Jasionka, powoduje, że możemy operacje cargo realizować z dużym poczuciem bezpieczeństwa. To jest bezpieczeństwo nie tylko dla naszego lotniska, ale dla całego regionu - mówił prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak w jednym z wywiadów dla Polskiego Radia.

Obecnie baza wojskowa jest bardzo dobrze chroniona, a w okolicy cały czas widać przechadzających się żołnierzy w mundurach. Można zaobserwować ciężki sprzęt czy pojazdy, jak i amerykańskie samoloty, które często korzystają z lotniska w Rzeszowie. Sceny z Jesionki wyglądają jak żywcem wyjęte z filmu! W naszej galerii poniżej możecie zobaczyć spektakularne ujęcia.

Sonda
Czy w Polsce powinno stacjonować coraz więcej amerykańskich żołnierzy?
Express Biedrzyckiej - ppłk Krzysztof PRZEPIÓRKA