Tak wojna na Ukrainie zmieniła obrońców Mariupola. Bohaterowie są nie do poznania

i

Autor: Twitter Tak wojna na Ukrainie zmieniła obrońców Mariupola. Bohaterowie są nie do poznania

Tak wojna na Ukrainie zmieniła obrońców Mariupola. Bohaterowie są nie do poznania. "Wojna zmienia twarze i dusze" ZDJĘCIA

2022-05-12 11:48

Ukraińska Gwardia Narodowa pokazała zdjęcia obrońców Mariupola. Zestawiła fotografie bohaterów sprzed wojny na Ukrainie i po ponad 70 jej dniach. Mężczyźni i kobiety są nie do poznania. Zmiany w ich wyglądzie są uderzające. - Wojna zmienia nie tylko twarze, ale też dusze - napisała Ukraińska Gwardia Narodowa na Twitterze. Zdjęcia obrońców Mariupola zmienionych wojną pokazał także w mediach społecznościowych dziennikarz Witold Szabłowski, ekspert ds. Rosji.

Wojna na Ukrainie trwa 78. dobę. Zmieniła świat, a najbardziej naród ukraiński. Jednym z miast, które Rosja chce od początku zniszczyć, aby uzyskać łatwy dostęp do anektowanego w 2014 roku Krymu, jest Mariupol. Tam sytuacja jest dramatyczna, a katastrofa humanitarna trwa od tygodni. Mariupol Rosjanie zamienili w getto, jest oblężony przez rosyjskie wojska od ponad dwóch miesięcy. Od połowy kwietnia obrońcy Mariupola bronią się w zakładach Azowstal. To ostatni punkt oporu, który miał zostać zdobyty - jak straszył świat Ramzan Kadyrow, czeczeński przywódca i przyjaciel Putina - przed obiadem.

Jednak obrońcy Mariupola nie złożyli broni. Bronią miasta i kraju przed rosyjskim agresorem. W Azowstalu, według doniesień ukraińskich mediów, ukrywa się ok. 1000 osób. Bez wątpienia obrońcy Mariupola są bohaterami. To mężczyźni i kobiety w różnym wieku. Wojna na Ukrainie odcisnęła na nich piętno. Zmieniła ich na zawsze.

Jak bardzo bohaterowie z Mariupola zmienili się fizycznie, pokazała na Twitterze Ukraińska Gwardia Narodowa. - Wojna zmienia nie tylko twarze, ale także dusze - z takim wymownym komentarzem opublikowała fotografie obrońców Mariupola. Ukraińska Gwardia Narodowa zestawiła zdjęcia bohaterów ukraińskich po ponad 70 dniach wojny z tymi sprzed jej wybuchu. Kontrast jest ogromny. Dawniej uśmiechnięci, wypoczęci, cieszący się życiem i zadbani ludzie śmiało spoglądają w obiektywy aparatów. Dziś to często potwornie zmęczeni, zarośnięci, brudni żołnierze. Ale jedno się nie zmieniło - nadal są dumni z tego, że są Ukraińcami. Hart ducha widać gołym okiem!

ZOBACZ TAKŻE: Oto prawdziwa gwiazda Kremla. Brylowała na moskiewskich salonach. "Koni wszystko było wolno"

CZYTAJ TEŻ: Pierwsza miłość Putina. Prezydent Rosji to namiętny kochanek czy zimny drań? "Naprawdę kochał tylko raz"

W naszej galerii zobaczysz, jak wojna na Ukrainie zmieniła bohaterów z Mariupola

Fotografie obrońców Mariupola pokazał w swoich mediach społecznościowych również dziennikarz Witold Szabłowski, ekspert ds. Rosji. Szabłowski od początku wojny na Ukrainie codziennie wrzuca raporty z frontu, a także ciekawostki i newsy, których próżno szukać w tradycyjnych mediach. 

Sonda
Czy boisz się, że Rosja zaatakuje Polskę?
Express Biedrzyckiej - Jakub Wiech: Europa będzie chciała wrócić do handlu z Rosją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE