Ogromne emocje

Synowa ujawnia, jak Marian Banaś zareagował na start syna! Było grubo!

Syn Mariana Banasia (69 l.) został niedawno zaprezentowany jako kandydat Konfederacji na posła. Jakub Banaś (44 l.) będzie "dwójką" tej formacji w okręgu warszawskim. Przypomnijmy, że syn prezesa NIK i jego żona Agnieszka zostali zatrzymani przez CBA w lipcu 2021 roku. Parze postawiono m.in. zarzut posłużenia się sfałszowanymi fakturami na kwotę 310 tysięcy złotych i wyłudzenia 200 tysięcy złotych. - Nie idę do Sejmu po immunitet - deklaruje w rozmowie z "Super Expressem" Jakub Banaś. A jego żona Agnieszka, synowa Mariana Banasia, ujawnia, jak teść zareagował na start syna w wyborach. W domu Banasiów wybuchła burza! Było grubo! Zobacz program "Politycy od kuchni".

Jakub Banaś kandydatem Konfederacji do Sejmu. Prokuratura postawiła mu zarzuty

Syn Mariana Banasia ma być gwarantem tego, że Konfederacja nie wejdzie w koalicję z PiS. - Jakub Banaś tym różni się od Mariana Banasia, że jeszcze bardziej nie lubi PiS-u, jeszcze bardziej chce rozliczyć PiS i jeszcze bardziej chce pisowców rozliczyć, a niestety jest za co rozliczać - tak lider Konfederacji "reklamował" kandydata. Sam Jakub Banaś zapewnia, że nie startuje po to, by schować się za immunitetem. - W mojej sprawie nic się nie dzieje, nie boję się, że coś na mnie wyciągną, jestem spokojny.  Będę tłumaczył, walczył... - zapowiada. W przesłanej do redakcji "Rzeczpospolitej" informacji prokuratura twierdzi, że "zarzuty przedstawione Jakubowi B. są aktualne. "W wątku dotyczącym tego podejrzanego w dalszym ciągu kompletowany jest materiał dowodowy, m.in. oczekujemy na wyniki kontroli zleconych organom administracji skarbowej" – wyjaśnia szefowa Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Elżbieta Pieniążek.

Synowa ujawnia, jak Marian Banaś zareagował na strat syna w wyborach. "Po burzliwej rozmowie telefonicznej..."

Co ciekawe, syn prezesa NIK i kandydat na posła mówi nam, że wybory mogą się wcale nie odbyć! - Pan Kaczyński i cały jego dwór będą za wszelką cenę dążyć do tego, by utrzymać władzę - ocenia. - Są konkretne instrumenty prawne, np. stan wyjątkowy,  który można wprowadzić pod pewnym pretekstem i przedłużyć funkcjonowanie obecnego układu - tłumaczy syn Mariana Banasia. Przy okazji kandydat na posła zdradził, że ojciec o jego starcie w wyborach dowiedział się z... mediów. - Tata był bardzo zdumiony, ale szybko się dostosował - ujawnia nam pani Agnieszka, małżonka Jakuba Banasia, która mocno wspiera męża na jego politycznej drodze - Po burzliwej rozmowie telefonicznej na drugi dzień wyszło słońce - dodaje tajemniczo. Emocje ponoć były ogromne. - Ojciec miał swoje zdanie zdecydowane, ja też miałem zdecydowanie zdanie... Jak się spotyka dwóch gości, którzy mają zdecydowane zdanie, do tego górali z góralską krwią i temperamentem, to zawsze pewna energia się wyzwala i atmosfera gęstnieje - uchyla rąbka tajemnicy Jakub Banaś. 

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia Jakuba Banasia i żoną Agnieszką

Sonda
Jak oceniasz działalność prezesa NIK Mariana Banasia?
Express Biedrzyckiej - Zbigniew Girzyński: Banaś powinien mieć uprawnienia prokuratorskie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany