Marian Banaś

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Marian Banaś

Kim jest Jakub Banaś, syn Mariana Banasia? Co o nim wiemy?

2021-06-08 12:39

Jakub Banaś wszystkich zaskoczył i udzielił bardzo szczerego wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej". Syn szefa Najwyższej Izby Kontroli ocenił m.in. decyzje prezesa PiS. - Jarosław Kaczyński najbardziej obawia się NIK jako instytucji, która konsekwentnie będzie pokazywać zinstytucjonalizowane złodziejstwo, zalegalizowaną korupcję jaka rozkwitła pod rządami partii mającej prawo i sprawiedliwość w nazwie - ocenił. Co wiemy o Jakubie Banasiu?

Syn Mariana Banasia, na co dzień pracuje jako prezes zarządu w firmie Open Qualis. Jakub Banaś z wykształcenia jest prawnikiem oraz filozofem. Ten pierwszy kierunek ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z informacji, którą można znaleźć na stronie internetowej firmy Open Qualis wynika, że w przeszłość zdobywał doświadczenie w kilku branżach. - Prowadził firmę w branży hotelarskiej i gastronomicznej, był wspólnikiem w kancelarii prawnej. Manager szkoleniowo-doradczych projektów unijnych, specjalizacje trenerskie: systemy zarządcze, kontroling finansowy, rachunkowość zarządcza, optymalizacja podatkowa, sukcesja - czytamy. Jakub Banaś ostatnio zasłynął udzielając wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej", gdzie skrytykował prezesa PiS. - Jarosław Kaczyński najbardziej obawia się NIK jako instytucji, która konsekwentnie będzie pokazywać zinstytucjonalizowane złodziejstwo, zalegalizowaną korupcję jaka rozkwitła pod rządami partii mającej prawo i sprawiedliwość w nazwie - ocenił Jakub Banaś.

Wybory kopertowe - NIK składa zawiadomienie do prokuratury

Marian Banaś złożył zawiadomienie do prokuratury na premiera Mateusza Morawieckiego, ministrów Mariusza Kamińskiego, Jacka Sasina oraz Michała Dworczyka ws. przekroczenia swoich uprawnień i nie dopełnienia swoich obowiązków. Łączny koszt wyborów kopertowych wyniósł około 70 milionów złotych.

Ostre słowa Mariana Banasia na konferencji o wyborach kopertowych
qz-rkjU-hqBe-F562
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE