Jarosław Kaczyński

i

Autor: MICHAL DYJUK/REPORTER

Prezes PiS wraca do kampanii

Tajne plany Kaczyńskiego. Wszystko wyszło na jaw

2023-04-13 7:31

Wybory coraz bliżej, nic więc dziwnego, że liderzy ugrupowań ruszyli w Polskę. Do kampanii wyborczej, która oficjalnie jeszcze się nie rozpoczęła, już wkrótce ma powrócić Jarosław Kaczyński. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości ujawnił plany prezesa rządzącego ugrupowania.

Wybory w Polsce zbliżają się wielkimi krokami, nic więc dziwnego, że wszyscy politycy ruszyli w Polskę. Już wkrótce do kampanii wyborczej, która nieoficjalnie trwa od kilku tygodni, ma wrócić Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie zmagał się problemami zdrowotnymi, ale wygląda na to, że doszedł już do siebie. Lider rządzącego ugrupowania w najbliższy weekend ma już zaplanowany terminarz. Jak ujawnił rzecznik partii, Rafał Bochenek, Jarosław Kaczyński w najbliższy weekend odwiedzi Ostrołękę. Na tym jednak nie koniec jego aktywności - w niedzielę prezes Prawa i Sprawiedliwości weźmie udział w obchodach 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Szczegółowy plan tego wydarzenia można znaleźć w tym tekście.

Prawo i Sprawiedliwość wygra po raz trzeci? Sondaż

Najnowszy sondaż jasno pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość ma spore szanse na trzecie zwycięstwo z rzędu. Sęk jednak w tym, że w żadnym badaniu partia Jarosława Kaczyńskiego nie ma samodzielnej większości. To oznacza, że aby rządzić, prawicowe ugrupowanie będzie musiało poszukać koalicjanta. Wybór może paść na Konfederację, która w sondażach wysunęła się na trzecie miejsce, a o możliwej współpracy po wyborach mówił choćby Janusz Korwin-Mikke. Wybory w Polsce odbędą się jesienią, ich data nie jest jeszcze dokładnie znana.

Kaczyński rusza w Polskę. Jest plan
Sonda
Chciałbyś pójść na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają