Joanna Senyszyn, Wojciech Jaruzelski

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SE (2)

Rozmowa Senyszyn i Jaruzelskiego tuż przed jego śmiercią. Czy generał się nawrócił? [WIDEO]

2020-01-30 10:42

Od śmierci generała Wojciecha Jaruzelskiego minęło już niemal sześć lat. Panuje powszechne przekonanie o tym, że tuż przed ostatecznym pożegnaniem ze światem doczesnym, pierwszy sekretarz KC PZPR w latach 1981-1989 pojednał się z Bogiem i się wyspowiadał. Mówił o tym m.in. ks. Adam Boniecki. Teraz wyszło na jaw, że tuz przed śmiercią generała odwiedziła go Joanna Senyszyn. Jej słowa rzucają nowe światło na kwestię nawrócenia Jaruzelskiego.

Czy generał Wojciech Jaruzelski nawrócił się przed śmiercią? Zobacz, co mówi o tym Joanna Senyszyn w programie "Politycy od kuchni".

- U Boga nikt nie jest skreślony, a Wojciech Jaruzelski jeszcze przed śmiercią się wyspowiadał. Jego decyzja o powrocie do Kościoła była ważna. I, jak sądzę, niełatwa. Zbyt długo manifestował swój dystans do Kościoła i w ogóle wiary, by potem łatwo wrócić - napisał w swojej książce ks. Adam Boniecki. Inne zdanie na temat nawrócenia generała ma Joanna Senyszyn. W programie "Politycy od kuchni" Piotra Lekszyckiego i Kamila Szewczyka powiedziała o spotkaniu z Jaruzelskim na tydzień przed jego śmiercią. Posłanka SLD w pojednanie  generała z Bogiem nie wierzy. - Miał absolutnie trzeźwy ateistyczny umysł, a później - z tego, co wiem - był nieprzytomny - a wtedy można człowiekowi wszystko wmawiać - stwierdziła Senyszyn.

CHCESZ ZOBACZYĆ, JAK MIESZKA JOANNA SENYSZYN I DLACZEGO NIE MA DZIECI? CAŁY PROGRAM "POLITYCY OD KUCHNI" Z JOANNĄ SENYSZYN DO OBEJRZENIA JUŻ W PIĄTEK, 31 STYCZNIA, O GODZINIE 18.00 NA SE.PL