Szymon Hołownia

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Szymon Hołownia

Jednoznaczna opinia

Szymon Hołownia szczerze o ślubach osób tej samej płci. Nie wszystkim się spodobają jego słowa

2023-01-02 9:16

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia dął się poznać jako polityk, który bardzo poważnie podchodzi do niemal wszystkich spraw. Każdą kwestię zdaje się mieć dokładnie przemyślaną. Podobnie jest z małżeństwami osób tej samej płci. Gdy został o nie zapytany, powiedział, co o nich sądzi.

Szymon Hołownia sam jest szczęśliwym mężem i dumnym ojcem dwóch córeczek, a niektóre momenty ze swojego życia prywatnego chętnie pokazuje w mediach społecznościowych. Nowy rok rozpoczął zaś od udzielenia wywiadu w Radiu Zet, gdzie został zapytany między innymi o małżeństwa jednopłciowe. - Patrząc od strony człowieka, który ubiega się o odpowiedzialność za spraw społeczne uważam, że rozsądniej jest najpierw wprowadzić związku partnerskie, bo to jest pilnie do załatwienia. Nad resztą możemy dyskutować – stwierdził lider Polski 2050.  Szymon Hołownia uważa, że jak na razie powinny zostać wprowadzone związki partnerskie dla par homoseksualnych. - Na pewno należy jak najszybciej prowadzić związki partnerskie. Sam będę za tym głosował. Ale jeśli dziś najpierw by położono kwestię małżeństw jednopłciowych, to w moim ruchu obowiązywałaby zasada: każdy głosuje zgodnie z sumieniem – stwierdził. Polityk dodał, że obecnie głosowałby przeciw możliwości zawierania małżeństw przez osoby tej płci. - Ja mam wątpliwości, czy to jest rozwiązanie dobre na tym etapie, więc pewnie głosowałbym przeciw – mówił w Radiu Zet. Te słowa a pewno nie spodobają się ludziom, którzy chcieliby, by także takie pary mogły brać ślub, z kolei zdecydowanie przeciwnicy takich rozwiązań także nie będą zadowoleni.

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinny być legalne małżeństwa jednopłciowe?
Szymon Hołownia o sukcesie Polski 2050: "Jest klient na nasz produkt, bo ludzie od 3 lat dopłacają do tego, by firma istniała" [Express Biedrzyckiej]

Jak polscy geje radzą sobie z homofobią? Gdzie czują się najbezpieczniej i jak szukają miłości?

Posłuchaj rozmowy z seksuologiem!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany