Tomasz Lis, Szymon Hołownia

i

Autor: Wojciech Stróżyk / Reporter & Karol Makurat / Reporter Tomasz Lis, Szymon Hołownia

Lider Polska 2050

Szymon Hołownia o atakach Lisa: Brnie w rolę wulgarnego hejtera

2023-01-24 9:28

W porannej rozmowie prowadzonej przez Tomasza Terlikowskiego w Radiu RMF gościł Szymon Hołownia. Lider Polska 2050 pytany był o Donalda Tuska, rozłam w sprawie wspólnej listy opozycji i o Tomasza Lisa, który strasznie uwziął się na Hołownię, gdy ten przemawiał na I Krajowym Zjeździe Polska 2050. Znany dziennikarz uważa, że postępowanie byłego prowadzącego "Mam talent" przysłuży się Prawu i Sprawiedliwości, dzięki czemu PiS wygra wybory. Tomasz Lis w jednym ze swoich wpisów przekształcił nawet nazwisko Hołowni na Kałownia 2023.

- Tomasz Lis mnie nie przeprosił, brnął w jakieś mętne tłumaczenie. To smutna historia, że człowiek, z którym pracowałem, brnie w rolę wulgarnego hejtera - powiedział Szymon Hołownia na antenie RMF FM. - Robi się ze mnie grabarza wspólnej listy opozycji. To bzdura. PSL, Lewica od dawna mówią, że idą sami. Na korytarzach PO też słychać, że byłaby to lepsza decyzja - dodał pytany o rozłam w opozycji.

Tomasz Lis bez pardonu uderza w Hołownię: Kałownia 2023. Internauci oburzeni

Szymon Hołownia wspólnych działań opozycji już chciał dawno temu. - Proponowałem półtora roku temu konferencję o przyszłości Polski z udziałem opozycji. Usłyszałem „nie” - powiedział. Temat zszedł także na lidera Platformy Obywatelskiej. - Tusk powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce walczyć o swoje premierostwo, czy zrobić dla dobra wspólnego krok do tyłu i puścić kogoś przodem - wyznał.

Odniósł się także do tezy Pawła Kukiza, że spór między nim a Tuskiem to ustawka. - Kukiz plecie, co sobie wymyślił. Nie ma żadnego teatru ani gry - stwierdził.

Szymon Hołownia o głosowaniu przeciw

- Jeżeli Kaczyński mówi dziś Polakom: „włączę wam ciepłą wodę po 2 latach, ale za to zabiorę wam lodówkę i rodowe srebra”, to ja nie będę wstrzymywał się od głosu, tylko będę przeciw - dodał lider Polska 2050.

Tomasz Terlikowski zapytał go także o aspiracje polityczne. - Jeżeli będzie taka przestrzeń, żeby zostać premierem, nie będę się od tego uchylał - wyznał.

Szymon Hołownia o sukcesie Polski 2050: "Jest klient na nasz produkt, bo ludzie od 3 lat dopłacają do tego, by firma istniała" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Zgadzasz się z Szymonem Hołownią?

Senator POLSKI 2050 tłumaczy, skąd biorą się ataki na Hołownię.

Posłuchaj, co powiedział Jacek Bury!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany