Tomasz Lis, Szymon Hołownia

i

Autor: Wojciech Stróżyk / Reporter & Karol Makurat / Reporter Tomasz Lis, Szymon Hołownia

Lider Polska 2050

Szymon Hołownia o atakach Lisa: Brnie w rolę wulgarnego hejtera

2023-01-24 9:28

W porannej rozmowie prowadzonej przez Tomasza Terlikowskiego w Radiu RMF gościł Szymon Hołownia. Lider Polska 2050 pytany był o Donalda Tuska, rozłam w sprawie wspólnej listy opozycji i o Tomasza Lisa, który strasznie uwziął się na Hołownię, gdy ten przemawiał na I Krajowym Zjeździe Polska 2050. Znany dziennikarz uważa, że postępowanie byłego prowadzącego "Mam talent" przysłuży się Prawu i Sprawiedliwości, dzięki czemu PiS wygra wybory. Tomasz Lis w jednym ze swoich wpisów przekształcił nawet nazwisko Hołowni na Kałownia 2023.

- Tomasz Lis mnie nie przeprosił, brnął w jakieś mętne tłumaczenie. To smutna historia, że człowiek, z którym pracowałem, brnie w rolę wulgarnego hejtera - powiedział Szymon Hołownia na antenie RMF FM. - Robi się ze mnie grabarza wspólnej listy opozycji. To bzdura. PSL, Lewica od dawna mówią, że idą sami. Na korytarzach PO też słychać, że byłaby to lepsza decyzja - dodał pytany o rozłam w opozycji.

Tomasz Lis bez pardonu uderza w Hołownię: Kałownia 2023. Internauci oburzeni

Szymon Hołownia wspólnych działań opozycji już chciał dawno temu. - Proponowałem półtora roku temu konferencję o przyszłości Polski z udziałem opozycji. Usłyszałem „nie” - powiedział. Temat zszedł także na lidera Platformy Obywatelskiej. - Tusk powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce walczyć o swoje premierostwo, czy zrobić dla dobra wspólnego krok do tyłu i puścić kogoś przodem - wyznał.

Odniósł się także do tezy Pawła Kukiza, że spór między nim a Tuskiem to ustawka. - Kukiz plecie, co sobie wymyślił. Nie ma żadnego teatru ani gry - stwierdził.

Szymon Hołownia o głosowaniu przeciw

- Jeżeli Kaczyński mówi dziś Polakom: „włączę wam ciepłą wodę po 2 latach, ale za to zabiorę wam lodówkę i rodowe srebra”, to ja nie będę wstrzymywał się od głosu, tylko będę przeciw - dodał lider Polska 2050.

Tomasz Terlikowski zapytał go także o aspiracje polityczne. - Jeżeli będzie taka przestrzeń, żeby zostać premierem, nie będę się od tego uchylał - wyznał.

Szymon Hołownia o sukcesie Polski 2050: "Jest klient na nasz produkt, bo ludzie od 3 lat dopłacają do tego, by firma istniała" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Zgadzasz się z Szymonem Hołownią?

Senator POLSKI 2050 tłumaczy, skąd biorą się ataki na Hołownię.

Posłuchaj, co powiedział Jacek Bury!

Listen on Spreaker.