Wojciech Maksymowicz

i

Autor: MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS Wojciech Maksymowicz

Partię opuszcza Wojciech Maksymowicz

Szymon Hołownia ma problem. Z Polski 2050 odszedł ważny polityk

2022-11-30 19:48

W maju 2021 r. do Polski 2020 przeszedł poseł Wojciech Maksymowicz, który z listy PiS (z rekomendacji Porozumienia) dostał się do Sejmu. Aktualnie polityk zdecydował opuścić ugrupowanie Szymona Hołowni.

Maksymowicz opuszcza Polskę 2050

Polska 2050 przygotowuje się do startu w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Tymczasem ugrupowanie Szymona Hołowni zostało osłabione – „Rozstaję się z partią Polska 2050. Po długich rozmowach z jej liderami uznaliśmy, że tak będzie najlepiej zarówno dla organizacji jak i dla mnie” – napisał Wojciech Maksymowicz na Facebooku. Dodał, że należy „do nielicznego grona posłów, którzy nie są parlamentarzystami zawodowymi”, a obecnie skupia się „na innej aktywności niż praca partyjna”, która - jak stwierdził - stała się dla niego zbędnym obciążeniem.

Politycy PiS mówią, co trzeba zrobić, by utrzymać się przy władzy! Cenne rady

Rozstanie w przyjaznej atmosferze

– „Jak wielokrotnie powtarzałem jestem najpierw lekarzem dopiero później politykiem. Rozstajemy się w przyjaznej atmosferze pełnej zrozumienia swoich stanowisk i potrzeb. Ja ze swojej strony zapewniam, że dalej będę walczył o interes Warmii i Mazur, a w szczególności ukochanego Olsztyna, bo do tego nie potrzeba barw politycznych” - przekazał Maksymowicz.

Janusz Kowalski dostał naganę za wpis na Twitterze. Gdy się o tym dowiedział, nie przebierał w słowach

„Rzeczpospolita” przypomina, że polityk jest z zawodu neurochirurgiem i prawdopodobnie poświęci się teraz leczeniu pacjentów. Dziennik informuje też, że rok temu Wirtualna Polska opisała przypadek błędu medycznego, popełnionego w klinice neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, której szefuje Maksymowicz. W wyniku błędu zmarła jedna z pacjentek.

Izabela Leszczyna: "Po nowym roku przy zniesieniu tarcz tzw. antyinflacyjnych inflacja na pewno przebije 20 proc." [Sedno Sprawy]
Sonda
Czy Szymon Hołownia byłby lepszym premierem niż Mateusz Morawiecki?

Szymon Hołownia o sytuacji małych firm. Polityka rządu dobija biznes?

Posłuchaj rozmowy z szefem Polski 2050!

Listen to "Ludzie od 3 lat dopłacają do tego, by firma istniała - Szymon Hołownia. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają