Jarosław Kaczyński

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

"Bronić obecności Pana Boga!"

Politycy PiS mówią, co trzeba zrobić, by utrzymać się przy władzy! Cenne rady

2022-11-30 8:10

Partia władzy w największych tarapatach od 2015 roku! PiS nieustannie traci przewagę nad KO, a pozycja partii Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) wyraźnie słabnie – wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Zapytaliśmy więc polityków obozu władzy, jak można uratować sytuację i co PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim (73 l.) musi zrobić, żeby wygrać z PO? – Trzeba bronić obecności Pana Boga w życiu publicznym i kontynuować obecne reformy sądownictwa! – twierdzi wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł (42 l.). Z kolei Janusz Śniadek (67 l.) uważa, że Jarosław Kaczyński powinien... nic nie zmieniać i więcej jeździć po Polsce!

Jak PiS może wygrać z Tuskiem? Konkretne podpowiedzi

Od października partia władzy odnotowała 3 pkt proc. straty. Obecnie różnica między Zjednoczoną Prawicą (32,51 proc.) a KO (30,45 proc.) wynosi już tylko 2 pkt proc. Cóż zatem zostało? I jak według ważnych polityków Zjednoczonej Prawicy wygrać z Tuskiem?Trzeba przypominać wszystkie nasze dotychczasowe działania i sukcesy z jednej strony, a z drugiej, przedstawić nowe propozycje programowe na kolejną kadencję – wykłada członek prezydium KP PiS Marek Ast (64 l.).

Trzeba też lepiej komunikować się ze społeczeństwem, z wyborcami. To jest rzecz niezwykle istotna, ta komunikacja – dodaje zaufany człowiek Kaczyńskiego, odnosząc się do kontrowersyjnych wypowiedzi Kaczyńskiego z jego objazdu po kraju, m.in. o „dawaniu w szyję” przez młode kobiety. Poseł PiS Janusz Śniadek uważa przy tym, że słuszne było nieprzepraszanie oburzonych Polek. – Przepraszam powinniśmy mówić tylko tam, gdzie wina była oczywista. Reakcja prezesa, zachowanie kamiennego spokoju, niedanie się sprowokować opozycji i dalsze objazdy, jest dobra – dodaje Śniadek. 

Przeprosiny za "piątkę dla zwierząt"

Z kolei zdaniem Jan Krzysztofa Ardanowskiego (61 l.) do odbudowy poparcia jest potrzebny jednak szczery akt skruchy. – Muszą paść przeprosiny za „piątkę dla zwierząt”. Przeprosić powinien ten, który to stworzył, czyli prezes Kaczyński – twierdzi były minister rolnictwa. Ardanowski podkreśla też kluczową rolę wciąż nieobecnych funduszy europejskich dla polskiej wsi. – Wieś nie upadnie, natomiast nie będzie się rozwijać i rolnicy mocno ucierpią. To bardzo niebezpieczne – stwierdza Ardanowski.

Także bez pieniędzy z Unii wygramy – twierdzi z kolei wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł z Solidarnej Polski. Jego zdaniem, w wygraniu wyborów pomoże obrona Kościoła specjalną ustawą. – Ustawa w obronie chrześcijan jest potrzebna do tego, żeby była wolność religijna i żeby nie poddawać się cywilizacji śmierci. Trzeba bronić obecności Pana Boga w życiu publicznym – kwituje Marcin Warchoł.

>>>Elżbieta Witek podpadła człowiekowi Ziobry ws. kontrowersyjnej ustawy. Minister Warchoł reaguje: Nie wiem dlaczego

Sonda
Czy myślisz, że PiS wygra przyszłoroczne wybory?
Awantura w Sejmie. Posłanka Lewicy zaatakowała Kaczyńskiego

Wzrost cen nie pomaga rządowi, a inflacja może wzrosnąć jeszcze bardziej!

Posłuchaj niepokojącej prognozy.

Listen to "Inflacja przebije 20 procent po Nowym Roku! Rząd pomaga bogatym kosztem biednych - Izabela Leszczyna. SEDNO SPRAWY" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany