Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: Art Service/ Super Express Premier Mateusz Morawiecki

kto ma śląsk, ten ma polskę?

Mateusz Morawiecki wysłany ze specjalną misją na Śląsk! Jeszcze nie jest za późno na wygraną?

2022-11-29 5:30

Partyjny opiekun PiS w woj. śląskim, premier Mateusz Morawiecki (54 l.) dostał pilny rozkaz posprzątania na swoim politycznym podwórku! – dowiedział się „Super Express”! W całej sprawie zaplanowano spotkanie szefa rządu z tamtejszymi radnymi wojewódzkimi i działaczami PiS. To pokłosie tzw. afery śląskiej oraz odejścia z PiS marszałka Jakuba Chełstowskiego (41 l.) i trzech radnych. – Premier musi uspokoić sytuację i nastroje na Śląsku – tłumaczy w rozmowie z nami śląski poseł PiS Bolesław Piecha (68 l.). – Premier nic tam nie zdziała. Śląsk dla PiS-u jest już stracony – twierdzi z kolei śląski politolog, prof. Kazimierz Kik (75 l.).

Morawiecki dostał specjalną misję 

W ubiegły poniedziałek (21 listopada) marszałek sejmiku śląskiego Jakub Chełstowski (41 l.) wraz z trojgiem radnych opuścił Prawo i Sprawiedliwość, tworząc klub „Tak! Dla Polski”, pozbawiając tym samym PiS władzy w izbie. Oficjalnym powodem przejścia do opozycji były antyunijna polityka zagraniczna rządu i brak perspektyw na otrzymanie pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy. Prezes Kaczyński był bardzo niezadowolony z nagłej utraty władzy nad województwem. – Marszałek przybrał styl oceniania rządu naszych przeciwników. A był bliskim współpracownikiem, wręcz protegowanym premiera. Premier jest opiekunem tego województwa z ramienia partii, jednocześnie jest posłem z okręgu katowickiego – komentował Kaczyński w TVP. Jak dowiedział się „Super Express”, premier od samego prezesa dostał zadanie dowiedzenia się, jak doszło do zdrady i zmobilizowania zdemotywowanego i zaskoczonego porażką aktywu. – Premier Mateusz Morawiecki jest opiekunem regionu śląskiego i musi znać nastroje, relacje z dołów partyjnych i po to też takie spotkanie. Trzeba odbudować struktury, żeby nie było już wyłomów. Trzeba uspokoić sytuację – tłumaczy w „SE” Bolesław Piecha. 

– Śląsk jest dla PiS stracony, mówię to jako Ślązak. My zawsze byliśmy proeuropejscy. Teraz PiS może otrzymać z tego jedynie nauczkę i zacząć pokornie naprawiać relacje z Unią – komentuje prof. Kazimierz Kik. 

>>>Pilna narada PiS na Nowogrodzkiej: Czemu nie ma Morawieckiego? "Posłowie nie wiedzą co mówić"

>>>Okropna wpadka na spotkaniu PiS! Rzecznik się tłumaczył: „Mam nadzieję, że mi wybaczy”

Sonda
Czy podobają Ci się działania polityczne Mateusza Morawieckiego?
Zamieszanie polityczne na Śląsku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany