Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: Art Service/ Super Express Premier Mateusz Morawiecki

kto ma śląsk, ten ma polskę?

Mateusz Morawiecki wysłany ze specjalną misją na Śląsk! Jeszcze nie jest za późno na wygraną?

2022-11-29 5:30

Partyjny opiekun PiS w woj. śląskim, premier Mateusz Morawiecki (54 l.) dostał pilny rozkaz posprzątania na swoim politycznym podwórku! – dowiedział się „Super Express”! W całej sprawie zaplanowano spotkanie szefa rządu z tamtejszymi radnymi wojewódzkimi i działaczami PiS. To pokłosie tzw. afery śląskiej oraz odejścia z PiS marszałka Jakuba Chełstowskiego (41 l.) i trzech radnych. – Premier musi uspokoić sytuację i nastroje na Śląsku – tłumaczy w rozmowie z nami śląski poseł PiS Bolesław Piecha (68 l.). – Premier nic tam nie zdziała. Śląsk dla PiS-u jest już stracony – twierdzi z kolei śląski politolog, prof. Kazimierz Kik (75 l.).

Morawiecki dostał specjalną misję 

W ubiegły poniedziałek (21 listopada) marszałek sejmiku śląskiego Jakub Chełstowski (41 l.) wraz z trojgiem radnych opuścił Prawo i Sprawiedliwość, tworząc klub „Tak! Dla Polski”, pozbawiając tym samym PiS władzy w izbie. Oficjalnym powodem przejścia do opozycji były antyunijna polityka zagraniczna rządu i brak perspektyw na otrzymanie pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy. Prezes Kaczyński był bardzo niezadowolony z nagłej utraty władzy nad województwem. – Marszałek przybrał styl oceniania rządu naszych przeciwników. A był bliskim współpracownikiem, wręcz protegowanym premiera. Premier jest opiekunem tego województwa z ramienia partii, jednocześnie jest posłem z okręgu katowickiego – komentował Kaczyński w TVP. Jak dowiedział się „Super Express”, premier od samego prezesa dostał zadanie dowiedzenia się, jak doszło do zdrady i zmobilizowania zdemotywowanego i zaskoczonego porażką aktywu. – Premier Mateusz Morawiecki jest opiekunem regionu śląskiego i musi znać nastroje, relacje z dołów partyjnych i po to też takie spotkanie. Trzeba odbudować struktury, żeby nie było już wyłomów. Trzeba uspokoić sytuację – tłumaczy w „SE” Bolesław Piecha

– Śląsk jest dla PiS stracony, mówię to jako Ślązak. My zawsze byliśmy proeuropejscy. Teraz PiS może otrzymać z tego jedynie nauczkę i zacząć pokornie naprawiać relacje z Unią – komentuje prof. Kazimierz Kik. 

>>>Pilna narada PiS na Nowogrodzkiej: Czemu nie ma Morawieckiego? "Posłowie nie wiedzą co mówić"

>>>Okropna wpadka na spotkaniu PiS! Rzecznik się tłumaczył: „Mam nadzieję, że mi wybaczy”

Sonda
Czy podobają Ci się działania polityczne Mateusza Morawieckiego?
Zamieszanie polityczne na Śląsku