Szymon Hołownia.

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Szymon Hołownia.

Zaskoczenie

Jakie wykształcenie ma Szymon Hołownia? Wielu będzie w szoku! SERIO!

2023-09-04 5:55

Szymon Hołownia zaskoczył wielu, gdy zdecydował się na wejście do wielkiej polityki. Hołownia startował w wyborach prezydenckich 2020, zajął trzecie miejsce w pierwszej turze. Idąc za ciosem, postanowił założyć ugrupowanie Polska 2050. Jeszcze kilka lat temu był znany jako publicysta i prowadzący znanego programu rozrywkowego. Wiele osób może nawet nie wiedzieć, jakie wykształcenie ma Szymon Hołownia. Będziecie w szoku!

Szymon Hołownia na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi zacieśnia współpracę z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Szef PSL i lider Polski 2050  przedstawili tzw. listę wspólnych spraw, wśród których znalazło się temat referendum ws. aborcji. Pomysł ten wywołał prawdziwą burzę. O Hołowni znów jest głośno, dlatego warto przypomnieć jego sylwetkę oraz to, jakie ma wykształcenie. 

Kim jest Szymon Hołownia? 

Szymon Hołownia przez wiele lat był znany jako prowadzący show Mam Talent, gdzie towarzyszył mu Marcin Prokop. Panowie się przyjaźnili do tego stopnia, że Prokop był świadkiem na ślubie Hołowni. To w tym programie Hołownia dopingował uczestników przed występami. Dał się poznać także jako założyciel fundacji charytatywnych. Był też znany z tego, że jest publicystą i pisze książki. Swoje teksty publikował w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej” czy „Newsweeku”, pracował w programie religia.tv. Można więc podejrzewać, że z wykształcenia jest dziennikarzem. Jaka jest prawda? Kim z wykształcenia jest Szymon Hołownia. Wiele osób może być zdziwionych, gdy dowie się, że lider Polski 2050 ma skończoną szkołę średnią i nie ma wykształcenia wyższego.

SPRAWDŹ>>>Kim jest z wykształcenia Macierewicz? Padniesz, jak się dowiesz czego się uczył. To szok!

Jakie wykształcenie ma Szymon Hołownia? Wielu będzie w szoku!

Szymon Hołownia pochodzi z Białegostoku, tam ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Po szkole średniej studiował w SWPS w Warszawie, ale studiów nie ukończył. To oznacza, że Szymon Hołownia ma wykształcenie średnie, co też można przeczytać w oficjalnych danych na PKW. Co prawda Hołownia studiował przez 5 lat, ale jednak dyplomu nie posiada. Dwukrotnie też chciał się kształcić na zakonnika. Jak widać, to, że nie ukończył studiów dziennikarskich nie przeszkodziło mu, by przez lata pracować jako dziennikarz. 

Express Biedrzyckiej - Marcin Kierwiński krótko: Wygramy z Hołownią czy bez niego
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany