Krzysztof Sobolewski w Radiu Plus

i

Autor: Radio Plus Krzysztof Sobolewski w Radiu Plus

BRZMI GROŹNIE!

Szykują się kolejne zmiany w rządzie? Sobolewski: Nikt nie zna dnia ani godziny

2022-10-11 12:06

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski był pytany w Polskim Radiu 24 o zmiany w strukturach rządowych. - Nikt nie zna dnia ani godziny - mówił polityk, tłumacząc, że “zmiany są naturalnym elementem polityki i nikt nie może być przywiązany do swojego stanowiska”. Odniósł się również do kwestii powołania nowego szefa KPRM.

W ubiegłym tygodniu szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki poinformował, że były marszałek Sejmu Marek Kuchciński otrzymał propozycję objęcia funkcji szefa KPRM. Gość Polskiego Radia 24 Krzysztof Sobolewski wskazał, kiedy może dojść do oficjalnego przekazania obowiązków.

- To oczywiście pytanie do premiera. Natomiast z tego, co wiem to na pewno w tym tygodniu, prawdopodobnie będzie to jutro, zostanie powołany na ministra w kancelarii premiera, jednocześnie szefa kancelarii premiera - powiedział Krzysztof Sobolewski na antenie Polskiego Radia 24. 

Wcześniej stanowisko szefa KPRM piastował Michał Dworczyk

Będą zmiany w rządzie? Sobolewski: Nikt nie zna dnia ani godziny 

Sobolewski był podczas wywiadu pytany również o to, czy można spodziewać się kolejnych korekt w strukturach rządowych. - Pan prezes (Jarosław Kaczyński – red.) jasno określił, że nie ma mowy o zmianie premiera. Muszę to jeszcze raz stanowczo podkreślić. Natomiast każdy z nas, będąc w polityce, obejmując jakieś stanowisko, będąc powołanym na jakieś stanowisko, jednocześnie oddaje się do dyspozycji. Zmiany są naturalnym elementem polityki i nikt nie może być przywiązany do swojego stanowiska. Nikomu nie jest dany abonament na to stanowisko - wskazał polityk. 

- To, czy będą jakieś zmiany w krótkiej perspektywie, czy w dłuższej, to zależy też od sytuacji, jaką będziemy mieli, z czym się będziemy mierzyć i jakie będą skutki tych naszych zmagań. Dlatego można powiedzieć, że nikt nie zna dnia ani godziny - stwierdził. 

Biedroń: "Ten rząd ma dużo z kupą do czynienia, bo to jest kupa śmiechu już dzisiaj" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Jak sądzisz, czy PiS wygra kolejne wybory?