Beata Szydło

i

Autor: Radosław Nawrocki/FACEBOOK Beata Szydło

Skład rządu

Szydło: uczynienie Sikorskiego szefem MSZ zaszkodzi relacjom z NATO

2023-12-08 22:10

Uczynienie tego człowieka szefem MSZ jest szkodliwe dla polskich relacji w NATO - napisała Beata Szydło. O tym, że Radosław Sikorski jest kandydatem na ministra spraw zagranicznych, poinformował w piątek Donald Tusk.

Radosław Sikorski kandydatem na szefa MSZ

Podczas piątkowej konferencji, kandydat na premiera koalicji KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy, lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk poinformował, że Radosław Sikorski jest kandydatem na szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Po spotkaniu z kandydatami na przyszłych ministrów w jego gabinecie, Tusk przekazał, że "Radosław Sikorski jest eurodeputowanym i zatrzymały go zadania eurodeputowanego. Musi uporządkować kwestie formalne, zanim zostanie ministrem. Tak, jest kandydatem na ministra spraw zagranicznych. Tutaj się nic nie zmieniło".

Szydło zarzuca Sikorskiemu sympatię wobec Kremla

Do tej informacji odniosła się na platformie X (dawniej Twitter) była premier, europosłanka PiS Beata Szydło.

"Tusk widzi Sikorskiego w roli szefa MSZ. Tego Sikorskiego, który nie tak dawno stał się bohaterem rosyjskich mediów, gdy swoim wpisem zasugerował amerykański udział w wysadzeniu Nord Stream. Sikorskiego, który wcześniej prowadził #reset z Rosją, wpuszczając Ławrowa na spotkanie polskich ambasadorów" - napisała.

Jak dodała Szydło, "uczynienie tego człowieka szefem MSZ jest szkodliwe dla polskich relacji w NATO".

Były RPO Adam Bodnar ministrem sprawiedliwości. Powstanie Ministerstwo Przemysłu

Tusk mówił też, że przyszłym ministrem sprawiedliwości będzie były RPO Adam Bodnar, ministrem finansów Andrzej Domański, a Barbara Nowacka (KO) jest kandydatką na ministra edukacji. Poseł Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica) z kolei ma zostać ministrem nauki. Do rządu ma wejść również Czesław Siekierski (PSL), który ma być ministrem rolnictwa oraz Adam Szłapka jako minister ds. Unii Europejskiej. Tusk przypomniał także, że powstanie Ministerstwo Przemysłu z siedzibą w Katowicach, którym pokieruje prof. Marzena Czarnecka.

Z wcześniejszych informacji medialnych wynika, że w rządzie Donalda Tuska wicepremierem, ministrem obrony narodowej ma być szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, a Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica) - wicepremierem, ministrem cyfryzacji.

Express Biedrzyckiej - Radosław SIKORSKI

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?