Katastrofa samolotu w Smoleńsku

i

Autor: NTV Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Szokujący sondaż. Prawie połowa Polaków uważa, że w Smoleńsku mogło dojść do zamachu

2022-04-09 12:48

Co Polacy sądzą o Smoleńsku po 12 latach od katastrofy? W sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl zadano pytanie, czy katastrofa polskiego samolotu w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 r. mogła być wynikiem celowego działania osób trzecich, np. zamachu. Twierdząco na to pytanie odpowiedziało 48 proc. badanych.

Putin jest zdolny do wszystkiego - wynika z sondażu Pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Na pytanie o to, czy katastrofa polskiego samolotu w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 r. mogła być wynikiem celowego działania osób trzecich, np. zamachu, 48 proc. badanych odpowiedziało pozytywnie. "W niedzielę 12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Uczcimy pamięć 96 ofiar tej tragedii, w tym Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki" - czytamy na Twitterze wPolityce.pl.

 Podkreślono, że przy tej okazji "będziemy także dyskutowali o przyczynach tego, co zdarzyło się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku". Wyjaśniono, że Pracownia Social Changes, na zlecenie portalu wPolityce.pl, przeprowadziła badanie w tej sprawie, w którym zadano następujące pytanie: "czy bierze Pani / Pan pod uwagę możliwość, że katastrofa polskiego samolotu w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 r. mogła być wynikiem celowego działania osób trzecich, np. zamachu?".

 Z badania wynika, że 48 proc. badanych "zdecydowanie" lub "raczej" bierze pod uwagę, że przyczyną katastrofy był zamach. Z kolei 33 proc. badanych odrzuca taką możliwość, a 19 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Białystok pamięta.

"Zamach dopuszcza 78 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy, 11 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej, i 26 proc. wyborców Polski 2050" - czytamy w informacji.

 "Jak ocenić wyniki tego badania? Na pewno rosyjska agresja na Ukrainę pokazała, że Putin jest zdolny absolutnie do wszystkiego" - napisano. "W oczywisty sposób uprawdopodabnia to tezę o zamachu w Smoleńsku - dla wielu Polaków oczywistą już od kwietnia 2010 r." - podkreślono.

 Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym od 1 do 4 kwietnia 2022 r. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1067 osób.

Sonda
Czy Polska powinna postawić Rosji ultimatum w sprawie zwrotu wraku samolotu, który rozbił się w Smoleńsku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE