Jarosław Kaczyński

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Wybory parlamentarne

Szokujące wyniki sondażu! Czy Jarosław Kaczyński ma powody do obaw?

2022-10-23 22:12

"Prawo i Sprawiedliwość w stosunku do poprzedniego badania 1,7 pkt. proc." - wynika z nowego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Jak podaje portal znacznie zwiększyła się liczba osób, które nie wiedzą, na kogo oddać głos w wyborach.

Zaskakujące wyniki badania

Jak wynika z najnowszego badania United Surveys dla Wirtualnej Polski, Prawo i Sprawiedliwość może dzisiaj liczyć na 32,1 proc. poparcia. Jak podaje portal to wynik niższy o 1,7 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego sondażu WP sprzed dwóch tygodni. Koalicja Obywatelska notuje podobną utratę poparcia - o 1,5 pkt. proc. plasując się na drugim miejscu z wynikiem 24,7 proc.

Jak podaje Wirtualna Polska od Zjednoczonej Prawicy dzieli ją 7,4 pkt. proc. (przed dwoma tygodniami 7,6 pkt. proc.).

Kto poza Sejmem?

"Powody do radości z najnowszego rankingu poparcia może mieć Szymon Hołownia" - informuje portal i wskazuje, że na Polskę 2050 chce oddać głos 14 proc. respondentów, co daje trzecie miejsce na podium. Miejsce poza podium zajmuje Lewica z wynikiem 7,2 proc. Do Sejmu weszłaby także PSL-Koalicja Polska z 6,7 proc. poparcia. Konfederacja uzyskała w sondażu tylko 3,5 proc. Poza Sejmem znalazłaby się też AgroUnia z wynikiem 1,1 proc.

10,7 proc. ankietowanych deklaruje, że nie wie, na kogo oddać swój głos w wyborach. To wzrost aż o 3,7 proc. w stosunku do poprzedniego badania. Zjednoczonej Prawicy do większości (231 mandatów) brakuje aż 39 mandatów. Natomiast opozycja, mimo startu wszystkich jej komitetów z osobnych list wyborczych, łącznie miałaby aż 266 głosów i stabilną większość w nowo wybranym Sejmie.

Sonda
Czy Donald Tusk powinien wygrać wybory?
Forum w Karpaczu 2022: Piotr Najbuk