Mamy zdjęcia!

Szok. Zobacz, co minister Czarnek robił z Gajadhurem w parku rozrywki

2023-08-25 16:17

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur pojawili się w jednym z parków rozrywki w okolicach Łodzi, gdzie opowiadali o nowej inicjatywy edukacyjnej „Bezpiecznie w szkole i po szkole”. Wiele osób mogło się zaskoczyć.

Przemysław Czarnek i Alvin Gajadhur przedstawili projekt edukacyjny dla 4,8 tysiąca uczniów ze szkół podstawowych, które będą prowadzone przez pracowników Inspekcji Transportu Drogowego.

- Bezpieczeństwo to pierwsza potrzeba społeczeństwa, na którą trzeba odpowiadać pozytywnie. Zadbaliśmy o to, żeby było bezpiecznie w wakacje i te wakacje są bezpieczne. Kontynuujemy temat bezpieczeństwa i nauczania bezpieczeństwa oraz edukacji w zakresie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Będziemy ten temat kontynuować także w ciągu tego roku szkolnego – mówił Przemysław Czarnek.

- W trakcie warsztatów edukacyjnych pracownicy Inspekcji będą przypominać uczniom zasady i przepisy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dotyczące pieszych, rowerzystów, czy osób korzystających z hulajnóg. Jednym z elementów zajęć będzie też zwrócenie uwagi na zagrożenia w ruchu drogowym, w tym związane z korzystaniem z popularnych wśród dzieci i młodzieży telefonów, tabletów, czy słuchawek – dodał Alvin Gajadhur.

Konferencja odbyła się w parku rozrywki Mandoria, który zaproponował taką aktywność edukacyjną i zwrócił się w tej sprawie do Inspekcji Transportu Drogowego. Wiele osób z pewnością miało nadzieję, że minister edukacji i główny inspektor transportu drogowego skorzystają z okazji i wsiądą na karuzelę, jednak ku zdziwieniu wielu osób udało im się powstrzymać przed dołączeniem do zabawy!

Sonda
Czujesz się bezpieczny na polskich drogach?
P. SZROT: JEST ANALOGIA POMIĘDZY ŚMIERCIĄ PRIGOŻYNA I SMOLEŃSKIEM