Szkolenie polskich żołnierzy na czołgach Abrams. Mariusz Błaszczak się przyglądał

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Expres

Szef MON podczas koncertu wygłosił ważną przemowę. "Warto być żołnierzem"

2022-08-15 22:35

Podczas koncertu piosenki wojskowej państw NATO Mariusz Błaszczak szef MON wygłosił przemowę, w której poniekąd zachęca do służby w wojsku, ale także pochwala taką postawę. Opowiadał o plusach wybrania takiej drogi w życiu i zachęcił też młodych do wstępowania do wojska.

Mariusz Błaszczak zachęca do wstąpienia do wojska

"Sprawdzicie, czy bycie żołnierzem to pomysł dla was. (...). Każdy ochotnik otrzymuje 4560 zł miesięcznie, może zrobić prawo jazdy i zdobyć różne uprawienia m.in. patent nurka, czy skoczka spadochronowego. Po rocznym szkoleniu może zostać zawodowym żołnierzem lub rezerwistą. Zajrzyjcie do najbliższego wojskowego centrum rekrutacji, czekamy nas. Potrzebujemy waszej wiedzy i energii, sprawności i entuzjazmu" - zwracał się ze sceny szef MON. "Warto być żołnierzem, warto być częścią wielkiej wojskowej rodziny NATO" - kontynuował. Zanim szef MON wystąpił na scenie, był także uczestnikiem pikniku wojskowego na elbląskim Starym Mieście. Robił zdjęcia uczestnikom, ale także z zafascynowaniem oglądał prezentowany sprzęt. Jak nakreśla PAP, podobne wydarzenia odbyły się w ponad 50 miastach w Polsce od soboty i zachęcano podczas nich do wstąpienia do wojska. "Walczymy o godność i przyszłość Polski. Walczymy o to, żeby Polska była Polską" - podkreślał Błaszczak podczas przemowy.

gen. Mirosław Różański: Trzeba pogratulować polskim służbom. Błaszczak mówi jak internetowy troll
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE