Szczepią dzieci na potęgę

i

Autor: AP Szczepią dzieci na potęgę

Szczepienia dzieci od 5 do 11 lat na COVID-19. Poznaliśmy datę

2021-11-29 15:23

Przeciwko COVID-19 można na razie szczepić tylko dzieci powyżej 12. roku życia. Rodzice młodszych pociech zastanawiają się, kiedy będzie to możliwe. Dziś w Polsat News przybliżony termin podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kiedy szczepienia dzieci na COVID-19

Większość dorosłych Polaków jest zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Gorzej jest z wyszczepieniem młodzieży, która może przyjąć preparat, ale wiele młodych osób wciąż się na to nie zdecydowało. Z kolei dzieci poniżej 12 lat jeszcze nie były szczepione, ponieważ przygotowany dla nich preparat nie został dopuszczony do obrotu.

Nowe wieści o stanie zdrowia Jarosława Gowina. "Wszyscy na niego czekamy" [TYLKO U NAS]

Szczepienia dzieci 5-11 lat przeciw COVID-19

W poniedziałek, 29 listopada 2021, w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał przybliżony termin szczepień dla dzieci w wieku 5-11 lat. – Wydaje się, że to będzie w połowie grudnia. Jeżeli oczywiście wcześniej pojawi się ta szczepionka u nas w kraju, to wdrożymy to wcześniej. Taki wydaje się realny termin, to jest około 15 grudnia – powiedział Kraska.

Konferencja ministra zdrowia: Nowe obostrzenia. Lista

Europejska Agencja Leków (EMA) zaleciła w ubiegłym tygodniu zatwierdzenie szczepionki opracowanej przez BioNTech i Pfizer dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. U najmłodszych dzieci dawka będzie niższa (10 µg) niż stosowana u osób w wieku 12 lat i starszych (30 µg). Podobnie jak w starszej grupie wiekowej, zalecono podawanie w postaci dwóch wstrzyknięć w odstępie trzech tygodni.

Komisja Europejska musi jeszcze wydać decyzję o pozwoleniu na dopuszczenie specyfiku do obrotu.

Sonda
Planujesz zaszczepić dziecko?