Tusk vs Ziobro

i

Autor: Tomasz Waszczuk/PAP; Tomasz Radzik/Super Express

Ostro!

Szalenie mocny wpis Zbigniewa Ziobry po słowach szefa PO! "Herr Donald Tusk w końcu ogłosił swój program wyborczy"

2023-08-31 8:15

Donald Tusk brał udział w spotkaniu z młodzieżą w Olsztynie, w ramach wydarzenia Campus Polska Polska Przyszłości. W czasie debaty, którą prowadził Rafał Trzaskowski, szef PO odpowiadał na pytania zgromadzonych. Mówił m.in. o prawach kobiet, związkach partnerski i aborcji. Jego wystąpienie ostro zrecenzował minister Zbigniew Ziobro: - Herr Donald Tusk w końcu ogłosił swój program wyborczy - napisał na Twitterze.

Donald Tusk w Olsztynie. Mówił o związkach partnerskich i aborcji

Donald Tusk rozmawiał w środę (30.08) z młodzieżą w Olsztynie w ramach spotkania na Campus Polska Przyszłości. Mówił o wielu sprawach, także o aborcji czy związkach partnerskich. Najwyraźniej wystąpienie Tuska śledził Zbigniew Ziobro, który tak je skomentował: - Herr Donald Tusk w końcu ogłosił swój program wyborczy: natychmiastowa legalizacja związków partnerskich, a potem szybko jak tylko możliwe ślubów homoseksualistów. Dalej będzie zgoda na adopcję dzieci przez homopary i zmiana płci na życzenie. Lewactwo nie zna moralnych granic, więc wprowadzą jak w Holandii eutanazję chorych niemowląt. Te wybory będą też o tym – napisał ostro na Twitterze (X) Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, załączając materiał Onetu, który zacytował wypowiedź Tuska.

W środę na Campusie Polska w Olsztynie lider PO zapowiedział, że 9 września formacja przedstawi 100 konkretów na 100 dni. Media relacjonują, że polityk Platformy stwierdził m.in.: "związki partnerskie będą wpisane w nasz projekt i zdaje się, że uda się zbudować większość w parlamencie, żeby stały się faktem”. Zbigniew Ziobro napisał na Twitterze (X), że "Herr @donaldtusk w końcu ogłosił swój program wyborczy: natychmiastowa legalizacja związków partnerskich, a potem szybko jak tylko możliwe ślubów homoseksualistów".

Przypomnijmy, że wybory do Sejmu i Senatu odbędą się już w niedzielę 15 października, czyli za półtora miesiąca.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Donald Tusk wprost o aborcji