Michał Zembala, Marian Zembala

i

Autor: Katarzyna Zaremba/SUPER EXPRESS Michał Zembala, Marian Zembala

Syn prof. Mariana Zembali pokazał jedno zdjęcie w Dniu Ojca. "Ja ci to obiecuję, Tato...". Łzy płyną same

2022-06-25 18:02

Tegoroczny Dzień Ojca był wyjątkowo smutnym dniem dla dr. hab. Michała Zembali, syna zmarłego zaledwie trzy miesiące temu prof. Mariana Zembali, wybitnego kardiochirurga, byłego ministra zdrowia i wieloletniego dyrektora Śląskiego centrum Chorób Serca w Zabrzu. To pierwszy raz, kiedy Michał Zembala spędzał to święto bez ukochanego taty. Z tej okazji pokazał poruszające zdjęcie, które u każdego wywoła wzruszenie.

Niespodziewana śmierć profesora Mariana Zembali, byłego ministra zdrowia w rządzie Ewy Kopacz i wybitnego kardiochirurga, wstrząsnęła chyba wszystkimi. Najbardziej ta strata dotknęła jego bliskich, a szczególnie syna kardiochirurga, dr. Michała Zembalę. Prof. Zembala odszedł nagle 19 marca 2022 roku. 23 czerwca 2022 roku okazał się dla niego wyjątkowo trudnym dniem – to pierwszy raz, gdy musiał obchodzić Dzień Ojca bez swojego ukochanego taty. Postanowił uczcić jego pamięć, wstawiając na swój profil na Facebooku wyjątkowo smutny post. Michał Zembala opublikował zdjęcie z fragmentem grobu swojego ojca. Widać, że na tabliczce z imieniem i nazwiskiem kardiochirurga zawieszono dwa serca. Do tego syn Mariana Zembali dodał poruszające słowa.

W GALERII PONIŻEJ MOŻESZ ZOBACZYĆ, JAK WYGLĄDAŁ GRÓB MARIANA ZEMBALI TYDZIEŃ PO POGRZEBIE

- Dzien Ojca. Ja Ci, Tato, obiecuję, że będę jak Szewczyk Dratewka. Kiedyś wygonie tego zatrutego leniwego smoka skąd przyszedł. Nad Wiśle. Spoczywaj w pokoju — smutny – napisał Michał Zembala.

Sprawdź: Politycy świętują Dzień Ojca. Pochwalili się wyjątkowymi zdjęciami

To wyjątkowo piękne i nieco tajemnicze słowa, które od razu wzbudziły wiele emocji wśród internautów. W komentarzach zaroiło się od wyrazów współczucia i słów wsparcia. Niektórzy też zaczęli wspominać, jaki był prof. Marian Zembala. „Tatuś Był Człowiekiem O Dużym Wspaniałym Sercu... Zawsze Będzie W Naszym Sercu I W Naszej Pamięci”, „Na smoka mam gotowe widły i będę walczyć do ostatniej kropli krwi. Jestem tego winien świętej pamięci profesorowi Marian Zembala . Jestem z panem”, „Wyrazy współczucia. Odszedł wielki człowiek, który uratował wiele ludzkich istnień. Jest to ogromna strata dla kardiologii. Ból dla najbliższych. Strasznie mi przykro” , „Wielki szacunek dla Pana ojca. Przedłużył życie mojemu teściowi o wiele lat. Był wybitnym fachowcem i wielkim człowiekiem” – czytamy.

Sonda
Czy znałeś/łaś wcześniej prof. Zembalę?
Pożegnanie i pogrzeb profesora Mariana Zembali
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE