Syn prof. Mariana Zembali pokazał jedno zdjęcie w Dniu Ojca. "Ja ci to obiecuję, Tato...". Łzy płyną same

2022-06-25 18:02
Michał Zembala, Marian Zembala
Autor: Katarzyna Zaremba/SUPER EXPRESS Michał Zembala, Marian Zembala

Tegoroczny Dzień Ojca był wyjątkowo smutnym dniem dla dr. hab. Michała Zembali, syna zmarłego zaledwie trzy miesiące temu prof. Mariana Zembali, wybitnego kardiochirurga, byłego ministra zdrowia i wieloletniego dyrektora Śląskiego centrum Chorób Serca w Zabrzu. To pierwszy raz, kiedy Michał Zembala spędzał to święto bez ukochanego taty. Z tej okazji pokazał poruszające zdjęcie, które u każdego wywoła wzruszenie.

Niespodziewana śmierć profesora Mariana Zembali, byłego ministra zdrowia w rządzie Ewy Kopacz i wybitnego kardiochirurga, wstrząsnęła chyba wszystkimi. Najbardziej ta strata dotknęła jego bliskich, a szczególnie syna kardiochirurga, dr. Michała Zembalę. Prof. Zembala odszedł nagle 19 marca 2022 roku. 23 czerwca 2022 roku okazał się dla niego wyjątkowo trudnym dniem – to pierwszy raz, gdy musiał obchodzić Dzień Ojca bez swojego ukochanego taty. Postanowił uczcić jego pamięć, wstawiając na swój profil na Facebooku wyjątkowo smutny post. Michał Zembala opublikował zdjęcie z fragmentem grobu swojego ojca. Widać, że na tabliczce z imieniem i nazwiskiem kardiochirurga zawieszono dwa serca. Do tego syn Mariana Zembali dodał poruszające słowa.

W GALERII PONIŻEJ MOŻESZ ZOBACZYĆ, JAK WYGLĄDAŁ GRÓB MARIANA ZEMBALI TYDZIEŃ PO POGRZEBIE

- Dzien Ojca. Ja Ci, Tato, obiecuję, że będę jak Szewczyk Dratewka. Kiedyś wygonie tego zatrutego leniwego smoka skąd przyszedł. Nad Wiśle. Spoczywaj w pokoju — smutny – napisał Michał Zembala.

Sprawdź: Politycy świętują Dzień Ojca. Pochwalili się wyjątkowymi zdjęciami

To wyjątkowo piękne i nieco tajemnicze słowa, które od razu wzbudziły wiele emocji wśród internautów. W komentarzach zaroiło się od wyrazów współczucia i słów wsparcia. Niektórzy też zaczęli wspominać, jaki był prof. Marian Zembala. „Tatuś Był Człowiekiem O Dużym Wspaniałym Sercu... Zawsze Będzie W Naszym Sercu I W Naszej Pamięci”, „Na smoka mam gotowe widły i będę walczyć do ostatniej kropli krwi. Jestem tego winien świętej pamięci profesorowi Marian Zembala . Jestem z panem”, „Wyrazy współczucia. Odszedł wielki człowiek, który uratował wiele ludzkich istnień. Jest to ogromna strata dla kardiologii. Ból dla najbliższych. Strasznie mi przykro” , „Wielki szacunek dla Pana ojca. Przedłużył życie mojemu teściowi o wiele lat. Był wybitnym fachowcem i wielkim człowiekiem” – czytamy.

Sonda
Czy znałeś/łaś wcześniej prof. Zembalę?
Pożegnanie i pogrzeb profesora Mariana Zembali
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE