Grób Kaczyńskich

i

Autor: STANISLAW KOWALCZUK/East News Grób Kaczyńskich

Cmentarz na Powązkach

Symboliczny grób Lecha i Marii Kaczyńskich. Tak wyglądał o zmroku. WIDEO

2022-11-02 21:11

Podczas Wszystkich Świętych na Cmentarz Powązkowski przybyło wielu Polaków. Złożyli mnóstwo kwiatów i zniczy na nagrobkach znanych polityków. Obowiązkowym punktem dla odwiedzających był symboliczny grób Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy zginęli w Katastrofie Smoleńskiej. Na Powązkach jest też pochowana Jadwiga Kaczyńska. Wizytę złożyli m.in. minister Mariusz Błaszczak i minister Andrzej Adamczyk. Zobacz, jak wyglądają nagrobki. Mamy wideo.

Symboliczny grób Lecha i Marii Kaczyńskich

Co roku podczas Wszystkich Świętych, jak i w Dzień Zaduszny przybywają tłumy, by złożyć kwiaty i znicze na grobach znanych polityków. Obowiązkowym punktem dla odwiedzających jest symboliczny nagrobek Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy zginęli w Katastrofie Smoleńskiej. Wizytę na cmentarzu złożyli członkowie partii rządzącej np. Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i oczywiście prezydent Andrzej Duda. Duże wieńce na nagrobku zmarłej pary prezydenckiej zostawił też minister Mariusz Błaszczak i minister Andrzej Adamczyk.

Na powązkowskim cmentarzu spoczywa także matka braci Kaczyńskich, Jadwiga Kaczyńska. W 2023 roku żegnało ją kilka tysięcy Polaków. W 2005 roku została uhonorowana tytułem "Człowieka Roku" "Życia Warszawy" za "stworzenie domu, w którym rodził się świat wartości zmieniających Polskę".

Sonda
Czy odwiedziłeś/aś Powązki Wojskowe w dniu Wszystkich Świętych?
Wielki znicz i okazałe wieńce na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich