Wszystkich Świętych 2022

Groby znanych polityków po Wszystkich Świętych. Kto ma więcej zniczy, Morawiecki czy Kuroń?

2022-11-02 19:54

Na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie spoczywają znani polscy artyści, zasłużeni obywatele czy politycy. Podczas tegorocznego dnia Wszystkich Świętych nekropolię odwiedziło mnóstwo Polaków. Złożyli kwiaty i znicze na nagrobkach m.in. Kornela Mazowieckiego i Jacka Kuronia.

Groby znanych polityków na Powązkach. Polacy złożyli mnóstwo zniczy i kwiatów podczas Wszystkich Świętych

Cmentarz Wojskowy na Powązkach w Warszawie to szczególne miejsce, gdzie spoczywają znani i zasłużeni Polacy. Co roku podczas Wszystkich Świętych, jak i w Dzień Zaduszny przybywają tłumy, bo złożyć kwiaty i znicze na grobach. Na warszawskiej metropolii pochowani są wybitni aktorzy, pisarze, sportowcy i politycy. Wśród nich znalazł się założyciel “Solidarności Walczącej” Kornel Morawiecki, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, były minister zdrowia Zbigniew Religa, Jacek Kuroń, Jan Lityński, prof. Władysław Bartoszewski, premier Jan Olszewski, czy Bronisław Geremek. W 2022 r. zmarł Jerzy Urban, polski dziennikarz, publicysta, satyryk, pisarz i polityk. Jego nagrobek także znajduje się na Cmentarzu Powązkowskim.

1 listopada wielu Polaków udało się na Powązki, by w zadumie pochylić się nad ich życiorysem. Nie zawiedli kolejny rok z rzędu, bowiem na pomnikach, jak i przed nimi pojawiło się mnóstwo zniczy. Mamy zdjęcia.

Sonda
Czy odwiedziłeś/aś Powązki Wojskowe w dniu Wszystkich Świętych?
[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Gen. Mieczysław Bieniek: "To systemowa eksterminacja ludności"