Bronisław Komorowski, Joanna Senszyn, Paweł Kowal

i

Autor: Piętko, Niemiec/AKPA

Tak politycy powitają Nowy Rok

Sylwester polityków. Komorowski bawi wnuki, Kowal bawi się w Hiszpanii

2022-12-31 12:20

Sylwestrowe imprezy kojarzą się z hulaszczymi balangami do białego rana. Tymczasem politycy, z którymi rozmawialiśmy, przywitają nowy rok dość skromnie. Były prezydent Bronisław Komorowski (70 l.) będzie się opiekować wnukami. Ale na przykład poseł KO Paweł Kowal (47 l.) poleci do Hiszpanii.

Paweł Kowal będzie barmanem

Odchodzącego 2022 r. nikt nie będzie żałował – pozostanie w pamięci jako rok rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz okres największego od lat kryzysu. Między innymi z tego powodu politycy przywitają 2023 r. bez wielkich fajerwerków. – Kiedyś chodziłam w sylwestra na duże bale, ale ostatnio atmosfera w Polsce jest mniej balowa. Nowy rok przywitamy u przyjaciół. Ubierzemy się w wizytowe stroje, będą alkohole, w tym oczywiście szampan. Nie mam postanowień noworocznych, bo ludzie zawsze obiecują sobie różne rzeczy, a ok. 10 stycznia o tym zapominają – mówi nam posłanka Lewicy Joanna Senyszyn (73 l.), która przy okazji życzy Czytelnikom „SE” pomyślności i wszystkiego „niekaczego” w 2023 r.

Czego boimy się najbardziej przed wejściem w 2023 rok? Nie tylko wojny i drożyzny

Wielu polityków spędzi sylwestra z rodziną. Tak przywita nowy rok poseł PiS Marek Suski (64 l.). Z kolei były prezydent Bronisław Komorowski (70 l.) zaopiekuje się wnukami. – Będzie spokojnie – podkreśla. Imprezowo nowy rok przywita poseł KO Paweł Kowal (47 l.), który jedzie do Hiszpanii. – Będę serwował przyjaciołom drinki – zapowiada polityk.

Korwin-Mikke nie potańczy

Jakie powitają Nowy Rok także inni politycy? - Sylwestra spędzamy w domu. Dzieci i żona będą pląsać przy muzyce. Ja niestety tańczyć nie mogę, bo mam ciągle problemy z nogą. Może obejrzymy jakiś film, a o północy tradycyjnie będą fajerwerki, które uwielbia mój pies - mówi Janusz Korwin-Mikke (80 l.), poseł Konfederacji.

Tusk: Rok 2023 rokiem Polskiego Odrodzenia. 2022 rokiem smutnych rekordów: drożyzna, złodziejstwo

Tomasz Grodzki (64 l.), marszałek Senatu Nowy rok przywita z żoną, opiekując się trzema wnuczkami. - Bardzo mnie to cieszy, bo spędzanie czasu z nimi sprawia nam zawsze mnóstwo radości - mówi Grodzki.

Czy Donald Tusk i Jarosław Kaczyński powinni przejść na emeryturę? Politycy odpowiadają
Sonda
Czy nowy rok będzie lepszy do poprzedniego?