nowy rok, fajerwerki

i

Autor: pixabay.com

Zaskakujący sondaż

Sylwester bez huku. Polacy chcą zabronić odpalania petard i fajerwerków! SONDAŻ

2022-12-30 5:08

Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" przeprowadził sondaż, który może nie spodobać się milionom Polaków, którzy nie wyobrażają sobie powitania Nowego Roku bez wystrzelenia fajerwerków w niebo. Ankietowani są za tym by zakazać odpalania petard i fajerwerków.

Zakaz fajerwerków? Polacy zdecydowali

Sylwester bez pięknych kulistych fajerwerków i głośnego huku petard? Jest taka szansa. Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster wynika, że Polacy są za zakazem odpalania fajerwerków i petard. Czy dzięki takim badaniom, rządzący wprowadzą wkrótce nowe prawo,  które będzie ścigać sprzedających i kupujących te materiały pirotechniczne? Na pytanie "Czy należy zakazać odpalania petard i fajerwerków?" zdecydowanie tak odpowiedział 34 procent osób, raczej tak 21 proc. raczej nie 22 proc., zdecydowanie nie 14 proc.. Zdania nie miało natomiast 9 procent ankietowanych.

Przypomnijmy, że puszczanie fajerwerków i petard powoduje wieli stres u zwierząt, nie tylko tych domowych. Dodatkowo zaśmieca nasze ulice i może powodować zagrożenie zdrowia i życia. Na Zachodzie odpalanie fajerwerków odbywa się zazwyczaj przez organizatorów różnych akcji, a ni indywidualnie. Świetnie pokazuje to filmik sprzed roku nagrany w Niemczech, w Görlitz przy granicy z Polską. Po naszej stronie w Zgorzelcu widać setki odpalonych fajerwerków, a po stronie niemieckiej zaledwie pojedyncze przypadki. 

Czy nie wymagasz od siebie zbyt wiele?

Posłuchaj, jak wyznaczać sobie cele, aby być SZCZĘŚLIWYM!

Listen on Spreaker.