Joe Biden

i

Autor: screen/Twitter @POTUS

Sprawdziliśmy, co kocha jeść Joe Biden. To obowiązkowa pozycja w jego menu

2022-03-25 12:17

W piątek (25 marca) Joe Biden (80 l.) przyleci do Polski. O ile plan jego wizyty jest powszechnie znany, to to, czym zostanie w naszym kraju poczęstowany, wciąż pozostaje tajemnicą. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie smaki lubi amerykański prezydent i czemu nigdy nie może się oprzeć.

Prezydent USA Joe Biden w piątek (25 marca) odwiedzi Polskę. Już na lotnisku spotka się z Andrzejem Dudą (50 l.), który go powita w naszym kraju. Następnie amerykański przywódca odwiedzi żołnierzy 82. dywizji powietrznodesantowej. Z kolei w sobotę (26 marca) będzie gościł w Warszawie, gdzie porozmawia z prezydentem, premierem oraz prezydentem stolicy. 

Zastanawiające jest to, jak wizyta Joe Bidena będzie wyglądać od kulis, w tym jakim jedzeniem poczęstują go Polacy. Może zje słynne na cały świat pierogi albo tradycyjnego kotleta schabowego? Trudno ocenić, jednak jest pewna wskazówka co do tego, jaki deser przygotują kucharze dla prezydenta USA. 

Na prezydenckim stole królują... lody 

Joe Biden uwielbia słodki smak lodów waniliowych, najlepiej z kawałkami czekolady. 

- Jestem jedynym Irlandczykiem, który nigdy nie pił, ale za to... uwielbiam lody - tak opowiadał o sobie Biden. Wyśmienity deser powinien zatem obowiązkowo znaleźć się na stole. Ciekawostką jest, że podczas kampanii prezydenckiej rozdawał lody o smaku waniliowym swoim wyborcom. 

Ponadto prezydent USA jest zadeklarowanym abstynentem. Może to wynikać z tego, że jego przodkowie od strony matki mieli problem z alkoholem. 

ZOBACZ TAKŻE: Joe Biden i jego majątek. Ile zarabia prezydent USA?

Express Biedrzyckiej - Ryszard Schnepf: Biden scementował Zachód. Wizyta w Polsce to mocny gest
Sonda
Czy cieszysz się, że Joe Biden przyleci do Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE