Paweł Kukiz & Jarosław Kaczyński

i

Autor: EAST NEWS Paweł Kukiz & Jarosław Kaczyński

Kukiz postawił Kaczyńskiemu ultimatum?! Poszło o posła Mejzę. Twarde stanowisko!

2021-11-30 17:46

Paweł Kukiz spotkał się z prezesem Kaczyńskim. Jednym z tematów rozmowy miała być bulwersująca sprawa posła Łukasza Mejzy. Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń, muzyk zażądał wyjaśnień, a jeśli te go nie przekonają, to pod znakiem zapytania stanie jego dalsza współpraca z PiS.

Paweł Kukiz domaga się wyjaśnień od Jarosława Kaczyńskiego ws. Łukasza Mejzy i jego niejasnych biznesów. Sprawa posła Mejzy była jednym z tematów rozmowy obu liderów – poinformował portal wp.pl - Rozmawiałem dzisiaj z prezesem Kaczyńskim, poruszyliśmy wiele tematów, m.in. lokalne referenda bezprogowe, ale podniosłem również sprawę posła Łukasza Mejzy - mówi Wirtualnej Polsce lider Kukiz'15. - Prezes odpowiedział, że w tym tygodniu minister ma przedstawić pozwy i uzasadnić swoje działanie. Dla mnie to jest trudne do zaakceptowania, również ze względu na długoletnią walkę o zdrowie dziecka. Jeśli te wyjaśnienia mnie nie przekonają, to moja dalsza współpraca z PiS stanie pod znakiem zapytania - zapowiedział Kukiz.

Jak nieoficjalnie podaje wp.pl, prezes Kaczyński czeka na pełne wyjaśnienia wiceministra, ale poważnie rozważa także jego dymisję. Szybkie usunięcie Mejzy z rządu nie jest możliwe, bo broni go Partia Republikańska, z której rekomendacji otrzymał stanowisko ministerialne.

Łukasz Mejza szantażował schorowanego polityka? Poseł Ajchler obnaża prawdę TYLKO U NAS

Paweł Kukiz jest pierwszym z liderów klubów tworzących sejmową większość Zjednoczonej Prawicy, który otwarcie podważył obecność Mejzy w rządzie. Inni politycy obozu rządzącego w przeważającej większości ostrożniej wyrażali swoje wątpliwości.

Express Biedrzyckiej - Sylwia Spurek: Unia Europejska zawodzi na wielu frontach
Sonda
Czy Łukasz Mejza powinien zostać zdymisjonowany?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE