WAŻNE ROZMOWY

Spotkanie Joe Bidena z Andrzejem Dudą. Uroczystości przed Pałacem Prezydenckim

2023-02-21 13:26

Prezydent USA Joe Biden przybył do Pałacu Prezydenckiego, gdzie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie rozpoczęła się we wtorek 21 lutego. Powitanie odbywa się z asystą wojskową.

Uroczyste powitanie amerykańskiego prezydenta przez Pałacem Prezydenckim

W ceremonii przywitania prezydenta USA Joe Bidena uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, szef MSZ Zbigniew Rau, szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych i szef BBN Jacek Siewiera. Po oficjalnym powitaniu przywódcy Polski i USA będą rozmawiać w wąskim gronie, a następnie zaplanowano rozmowy dwustronne delegacji 

Prezydent Andrzej Duda mówił niedawno, że wizyta prezydenta USA będzie mieć "potężną polityczną wagę". Dodał, że podczas tej wizyty spodziewa się "wielu konkretów". "Nie chcę i nie mogę za bardzo o nich mówić, ale spodziewam się wielu konkretów. Być może będą to takie konkrety, o których nie będziemy mogli publicznie powiedzieć. Taka wizyta zawsze się na konkrety przekłada" - zaznaczył.

Przemówienie Joe Bidena w Warszawie. Co powie amerykański prezydent? 

We wtorek o godz. 17.30 w Arkadach Kubickiego w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie, Joe Biden wygłosi przemówienie do narodu polskiego. W środę, z udziałem prezydenta USA odbędzie się szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki, czyli formatu zrzeszającego państwa wschodniej flanki NATO: Bułgarię, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowację i Węgry. W spotkaniu weźmie także udział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Podczas szczytu przywódcy będą rozmawiali o dalszym wzmacnianiu wschodniej flanki NATO, o zbliżającym się szczycie Sojuszu w Wilnie, a także o dalszym wsparciu Ukrainy.

Joe Biden w Kijowie! Niespodziewana wizyta prezydenta USA na Ukrainie
Nasi Partnerzy polecają