Jacek Ozdoba, Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro

i

Autor: PAPS (2), PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS

OSTRO!

Spór w rządzie z zatruciem Odry w tle. Morawiecki chce odwołać Ozdobę, ale interweniuje Ziobro

2022-08-17 16:27

Nowa odsłona konfliktu w obozie Zjednoczonej Prawicy. Premier Mateusz Morawiecki (54 l.) chce odwołać wiceministra klimatu i środowiska – polityka Solidarnej Polski Jacka Ozdobę (31 l.). O utrzymanie swojego człowieka na stanowisku osobiście walczy prezes tej partii, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (52 l.), który rozmawiał na ten temat z prezesem Jarosławem Kaczyńskim (73 l.).

Zatruta Odra kłopotem dla PiS

Katastrofa ekologiczna w Odrze jest solą w oku PiS - niezależnie od przyczyny wymarcia zwierząt w drugiej największej rzece w Polsce, rząd jest mocno obwiniany za spóźnione reakcje podległych mu służb. We wtorek do siedziby PiS przy Nowogrodzkiej w Warszawie ściągnęli najważniejsi politycy Zjednoczonej Prawicy, aby omówić ten palący problem. W spotkaniu wziął udział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który przyjechał do siedziby PiS z teczką z logotypem Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Nagłe oświadczenie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego!

Politycy od kuchni - Ryszard Czarnecki

Jacek Ozdoba podpadł premierowi

O czym Ziobro rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim? Jak dowiedział się „SE” od ważnego polityka PiS, premier Morawiecki, który wyciąga konsekwencje wobec urzędników za katastrofę, zamierza zdymisjonować wiceministra klimatu i środowiska Jacka Ozdobę - polityka Solidarnej Polski. Ozdoba naraził się premierowi, bo nadzoruje służby ochrony środowiska. Co więcej – wiceminister ośmielił się skrytykować premiera za odwołanie szefa Wód Polskich Przemysława Dacy oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka (47 l.). – Trzeciego sierpnia pan minister Michał Mistrzak, niestety trochę emocjonalnie, w mojej ocenie został błędnie odwołany szef GIOŚ – powiedział wiceminister dziennikarzom o dymisji Mistrzaka. – Pan Mistrzak polecił wyjaśnienie przyczyn zdarzenia, ustalenie sprawcy ewentualnego zanieczyszczenia wody, poinformował wojewodę, który powinien powiadomić Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i pana premiera – tłumaczył. To w obronie Ozdoby stawił się Ziobro u Kaczyńskiego.

Janusz Kowalski zarobił krocie. Milionerów z PiS jest znacznie więcej [ZDJĘCIA]

Wygra silniejsza frakcja

Jaki los spotka teraz polityka Solidarnej Polski? – Myślę, że jego ewentualne odwołanie będzie elementem jakiejś większej układanki. A czy do tego dojdzie, to zależy, która frakcja w rządzie okaże się teraz silniejsza – twierdzi politolog Rafał Chwedoruk (53 l.).

Sonda
Czy uważasz, że PiS powinno rządzić trzecią kadencję?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE