Dworczyk wysłał Tuskowi pismo przedprocesowe

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express , ART Service

Polityka

Spięcie na linii Dworczyk - Tusk! Jest już oficjalne pismo przedprocesowe

2023-07-31 22:19

Szef KPRM Michał Dworczyk po oskarżeniach Donalda Tuska dał mu 24 godziny na wycofanie się i przeproszenie za pomówienia. Lider Platformy Obywatelskiej zdecydował się jednak nie wycofywać, w związku z tym polityk PiS poinformował o wysłaniu pisma przedprocesowego. Zapowiedział, że przy braku reakcji, sprawa zostanie skierowana do sądu.

Donald Tusk nie wycofał się ze swoich słów. Michał Dworczyk wysłał pozew

- Przewodniczący Donald Tusk postanowił najwyraźniej prowadzić kampanię opartą na kłamstwach, manipulacjach i rozpalaniu złych emocji. Praktycznie każde jego spotkanie to seans nienawiści wobec politycznych oponentów. W tej grupie znalazłem się również ja, co poskutkowało szeregiem pomówień i kłamliwych ataków. [...] Donald Tusk nie skorzystał z możliwości wycofania się ze swoich słów, dlatego wysłałem dziś oficjalne pismo przedprocesowe, po którym - w przypadku braku reakcji - skieruje sprawę do sądu - napisał Michał Dworczyk na Twitterze.

Tusk oskarża Dworczyka o nielegalne wysypiska śmieci?

O co poszło? Na spotkaniu z wyborcami w Ostródzie Donald Tusk mówił o pożarach składowisk odpadów, m.in. tego w Zielonej Górze. Zdaniem polityka, wszelkie ślady prowadzą do osób powiązanych z partią rządzącą, wymienił przy tym nazwisko Dworczyka.

- Dlaczego teraz zaczęły płonąć te miejsca? Bo ci, którzy we współpracy z PiS-owską władzą, takich miejsc, gdzie te ślady prowadzące do Dworczyków, najwyższych byłych i aktualnych funkcjonariuszy PiS-owskich, ślady ich zaangażowania w nielegalne składowanie trujących odpadów, oni wszyscy wiedzą, że za dwa miesiące będzie już można naprawdę sprawdzić, co, kto przywiózł, gdzie składował i kto na tym zarabiał pieniądze - mówił Tusk.

Następnie Tusk dodał, że "Pan minister Dworczyk nie będzie już mógł powiedzieć tak, jak to zrobił kilka miesięcy temu, że sobie nie życzy kontroli w firmie, która jest z nim nieformalnie powiązana i która ma gigantyczne składowisko czy wysypisko gdzieś na Dolnym Śląsku".

W reakcji na słowa Donalda Tuska odpowiedział Michał Dworczyk, który z początku dał dobę przewodniczącemu PO na wycofanie się ze swoich słów. Były premier jednak ze słów się nie wycofał, stąd pismo przedprocesowe Dworczyka.

Kto jest prawdziwym PATRIOTĄ, Kaczyński czy Tusk? Awantura na bazarze! Polacy wpadli w SZAŁ! - Komentery
Sonda
Czy Dworczyk słusznie chce pozwać Tuska?