Spec od PR Donalda Tuska napisał sztukę! Wystawił ją teatr Hanny Gronkiewicz-Waltz

2014-04-07 4:00

Taki to ma szczęście! Minister Igor Ostachowicz (46 l.) jest głównym doradcą premiera Donalda Tuska (57 l.). Wielu polityków zazdrości mu dostępu do ucha szefa PO. A teraz zazdroszczą mu także pisarze. W Teatrze Dramatycznym, dotowanym przez warszawski Ratusz, którym kieruje wiceszefowa PO, odbyła się premiera "Nocy żywych Żydów", adaptacji książki ministra Ostachowicza. Spec od PR w Kancelarii Premiera zarabia na opisywaniu scen wyuzdanego seksu i nekrofilii.

Igor Ostachowicz w Kancelarii Premiera odpowiada za wizerunek Donalda Tuska. Ale dba też o własną karierę. Jakiś czas temu wydał książkę "Noc żywych Żydów", która była nominowana do nagrody literackiej Nike. "Wydymać żydowskiego trupa - pomyślał. Wydymać i porzucić tam, gdzie jego miejsce, spenetrować trzonkiem łopaty, obsikać, zakopać na cmentarzu" - oto cytat z ociekającej seksem książki Ostachowicza, która teraz trafiła na deski teatru. Gdzie? Oczywiście do teatru, który jest dotowany przez Warszawę, którą zarządza wiceszefowa PO Hanna Gronkiewicz-Waltz (62 l.). Tylko w 2012 r. do Teatru Dramatycznego trafiła dotacja w wysokości 7,7 mln zł.

PR-owiec Tuska dramatopisarzem! Igor Ostachowicz napisał sztukę

Ile Ostachowicz mógł na tym zarobić? - Nigdy nie kupuję na adaptacje książek współczesnych pisarzy, bo mnie po prostu na to nie stać. To duże koszty - mówi Emilian Kamiński, dyrektor Teatru Kamienica. I wylicza: - Za przedstawienie premierowe pisarz może otrzymać 4-6 tys. zł. Do tego dostaje tantiemy za każde kolejne wystawienie sztuki. Oficjalnie stawki dla pisarzy za adaptację ich książek są tajemnicą. - Może to być 30-50 tys. zł. Ale bardzo dużo zależy od nazwiska i może sięgnąć nawet 100 tys. zł - stwierdza anonimowo inny dyrektor stołecznego teatru. Z Igorem Ostachowiczem nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Zobacz: Hanna Gronkiewicz-Waltz: kobieta wprowadzi poczucie bezpieczeństwa w metrze, ale to nie ja!

Polub se.pl na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE