Sondaż prezydencki: Bronisław Komorowski może spać spokojnie, ponownie będzie prezydentem

2014-01-26 15:54

Przeprowadzony w ciągu kilku ostatnich dni sondaż prezydencki pokazuje, że Bronisław Komorowski znów wygrałby wybory, podał serwis ewybory.eu. Tuż za nim uplasował się Jarosław Kaczyński, a podium zamyka świeżo upieczony tata Ryszard Kalisz!

Obecny prezydent miałby szansę na 32,3 proc. głosów. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w sondażu zebrał 25,4 proc. głosów. Na trzeciego w sondażu Ryszarda Kalisza z SLD głosowałoby 15,8 proc. badanych.

Kolejne miejsca w sondażu zajęli: Jarosław Gowin, Leszek Miller, Janusz Palikot, Janusz Korwin- Mikke oraz Zbigniew Ziobro. Pozostali, czyli Piotr Ikonowicz, Wanda Nowicka, Janusz Piechociński czy Artur Zawisza nie otrzymaliby nawet 1 proc.!

Gdyby doszło do drugiej tury wyborów to Bronisław Komorowski dostałby głosy 59,1 proc. Jego przeciwnikiem byłby prezes PiS, który zakończyłby walkę o fotel prezydenta z wynikiem 40,9 proc.

Zobacz: Najnowszy sondaż: PiS przed PO! Partia Kaczyńskiego ma aż 10 procent przewagi!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE