Mieszkanie Plus w Lublinie. Nowe osiedle Za Cukrownią. Zbudują 390 mieszkań. Kiedy?

i

Autor: Pixabay/PhotoMIX-Company Sondaż jak policzek dla PiS. Polacy nie wierzą w tanie mieszkania

Sondaż jak policzek dla PiS. Polacy nie wierzą w tanie mieszkania

2022-06-27 14:01

Sondaż pracowni Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 pokazał jasno - Polacy nie wierzą w to, że rządowi uda się zrobić postępy w kwestii tanich mieszkań. Nie da się pozbyć wrażenia, że to policzek dla rządu, który w ostatnich latach głośno mówił o programie Mieszkanie Plus. Tymczasem w jego ramach miało zostać postawionych ledwie 18 tys. mieszkań.

Sondaż przeprowadzony przez Kantar wyraźnie wskazał, że Polacy już niemal całkowicie stracili wiarę w tanie mieszkania. Klęskę Prawa i Sprawiedliwości w kwestii programu Mieszkanie Plus odnotował zresztą sam Jarosław Kaczyński. W sobotę podczas spotkania w Toruniu wskazywał, że 350 tys. mieszkań to byłby wynik satysfakcjonujący. Tymczasem do użytku oddano jedynie 18 tys. lokali.

Sondaż: Prawie 3/4 Polaków nie wierzy, że rząd coś zmieni

Ten imposybilizm rządu w kwestii mieszkań dokładnie widzą Polacy. Zgodnie z wynikami sondażu 74 proc. badanych wskazuje, że rząd nie zajmuje się wcale lub robi zbyt mało w sprawie tanich mieszkań. 27 proc. wskazało, że rząd nie robi nic, a 47 proc. wskazało, że robi, ale zdecydowanie za mało.

16 proc. Polaków dostrzega działania rządu

Po przeciwnej stronie ustawili się zaś ci, którzy działania rządu związane ze zwiększeniem dostępności tanich mieszkań dostrzegają. 16 proc. badanych pozytywnie oceniło bowiem prace rządzących w tej kwestii. 4 proc. ankietowanych przekonuje, że Rada Ministrów robi bardzo dużo dla tanich mieszkań w Polsce, a 12 proc. uważa, że rząd robi "wszystko, co tylko możliwe".

Co dziesiąty badany wskazał natomiast, że trudno powiedzieć, czy rząd robi dużo, mało, czy w ogóle cokolwiek w temacie tanich mieszkań.

Sondaż przeprowadzony został przez pracownię Kantar na zlecenie TVN w dniach 22-23 czerwca na grupie 1003 osób powyżej 18. roku życia.

Poniżej galeria ze zdjęciami z kontrowersyjnego happeningu Klaudii Jachiry w Sejmie

Express Biedrzyckiej - dr Anna Materska-Sosnowska: Kaczyński nadal boi się Tuska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE