Sondaż. Duda i Kosiniak-Kamysz w II turze. Niewielka różnica. Wybory prezydenckie 2020

2020-05-19 17:39
Władysław Kosiniak-Kamysz, Andrzej Duda
Autor: SUPER EXPRESS (2) Władysław Kosiniak-Kamysz, Andrzej Duda

Sondaż prezydencki przed wyborami prezydenckimi 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz najbardziej zagraża obecnemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, jeśli chodzi o drugą turę wyborów prezydenckich! Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”, wprawdzie obecny prezydent wygrywa z liderem PSL, jednak nie może spać spokojnie! Jak przedstawiają się wyniki II tury wyborów prezydenckich, jeśli trafią do niej Duda i Kosiniak-Kamysz?

Zaledwie dwa punkty procentowe dzielą Andrzeja Dudę od Szymona Hołowni ( ZOBACZ TUTAJ) i Władysława Kosiniaka-Kamysza w wyborach prezydenckich. W PiS są jednak o wynik spokojni. - Ten sondaż to fatalny prognostyk dla Hołowni i Kosiniaka-Kamysza, bo pamiętam takie badanie, w którym Andrzej Duda wygrywał minimalnie z Kidawą-Błońską, po czym sturlała się pani Małgorzata do czterech procent. Wynik Dudy zależy od pracy, od mobilizacji naszego elektoratu, ale myślę, że prezydent ma spore szanse na zwycięstwo w pierwszej turze, a jak nie, to w drugiej – komentuje nam europoseł PiS Ryszard Czarnecki (57 l.).


Eksperci nie mają jednak wątpliwości: Duda nie może spać spokojnie przed drugą turą. - Hołownia i Kosiniak-Kamysz są ofensywni, a Duda już wszystko powiedział, jest jakby wyczerpany kampanią. Hołownia korzysta też na swojej bezpartyjności, z kolei lider PSL wyborców przyciąga umiarkowaniem – zaznacza prof. Kazimierz Kik (73 l.), politolog.
Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 15-17 maja 2020 roku na próbie 1089 dorosłych Polaków.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowszy sondaż wyborczy  Super Expressu
Autor: Super Express
Super Raport 19 V (goście: Śmiszek, Miuosh, Braun)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE