Roger Waters i Olena Zełenska

i

Autor: Shutterstock Roger Waters i Olena Zełenska

Nie było czego zbierać!

Słynny muzyk napisał do Zełenskiej. Nokautująca odpowiedź! Aż nas zabolało

2022-09-07 12:34

Roger Waters uznawany jest za jedną z największych legend muzyki XX wieku. Współzałożyciel i były wokalista Pink Floyd znany jest z komentowania wydarzeń politycznych na świecie, choć nie zawsze jego słowa przysparzają mu chwały. Podobnie najpewniej będzie odbierany jego list, który skierował do Oleny Zełenskiej. Żona prezydenta Ukrainy nie miała dla niego żadnej litości, odpowiadając mu w bardzo kategoryczny sposób. Powiedzieć, że go wręcz znokautowała, to nie powiedzieć nic!

Roger Waters na swoich mediach społecznościowych opublikował list otwarty, skierowany do Oleny Zełenskiej. Zawarł w nim sporo kontrowersyjnych przemyśleń. Choć muzyk skrytykował działania krajów Zachodu i posądził je o niewystarczające wsparcie pogrążonej w wojnie Ukrainie, to później przekonywał m.in. USA "zadeklarowały zainteresowanie tym, aby wojna trwała jak najdłużej". Zwrócił się także zaskakująco o zwiększenie wysiłków Ukrainy w zakończenie wojny. - Pomóżcie mi w moich uczciwych staraniach, aby przekonać naszych przywódców do zaprzestania rzezi, rzezi, która służy tylko interesom klas rządzących i skrajnych nacjonalistów zarówno tu na Zachodzie, jak i w waszym pięknym kraju, kosztem reszty nas, zwykłych ludzi zarówno tu na Zachodzie, jak i w Ukrainie - napisał Waters. Jakby tego było mało, w pewnym momencie stwierdził, że Ukrainą rządzą... "siły skrajnego nacjonalizmu"!

Zobacz: Ukraińscy żołnierze jak MacGyver. Lista sztuczek, jakimi przechytrzyli Rosjan! [GALERIA]

Muzyk być może nie spodziewał się, że Olena Zełenska zdecyduje się mu odpowiedzieć w tak ostrym tonie. Cóż, najwyraźniej nie jest wielką fanką Pink Floydów, ponieważ w bardzo ostrych słowach skrytykowała muzyka. - To Rosja najechała Ukrainę, niszczy miasta i zabija cywilów. Ukraińcy bronią swojej ziemi i przyszłości swoich dzieci - napisała na swoim Twitterze. To jednak nie był wcale koniec! Zełenska wprost zwróciła się do Watersa, pisząc:

Jeśli się poddamy — jutro nie będziemy istnieć. Jeśli Rosja się podda — wojna się skończy. Lepiej poproś prezydenta Rosji o pokój. Nie Ukrainę

Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany