Sławomir Neumann odpowiada Lewicy ws. RPO

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Sławomir Neumann odpowiada Lewicy ws. RPO

Neumann odpiera zarzuty prokuratury. Mówi, że "to dęte"

2020-12-09 5:32

Do sądu w Warszawie trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu szefowi klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, Sławomirowi Neumannowi. Chodzi o sprawy sprzed lat, gdy był wiceministrem zdrowia w rządzie Platformy, a miał - jak przekonują śledczy - doprowadzić do niekorzystnych dla pacjentów działań jeden z klinik okulistycznych w Warszawie.

Były wiceminister zdrowia w rządzie PO Sławomir Neumann (52 l.) w kłopotach! Prokuratura w Jeleniej Górze przesłała do warszawskiego sądu akt oskarżenia dotyczący oszustw finansowych w mazowieckim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia, w czym miał brać udział polityk PO. Neumann mówi o „dętym” akcie oskarżenia.

– Sławomir N. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przy zawieraniu kontraktów przy zabiegach usuwania zaćmy u pacjentów jednej z warszawskich klinik okulistycznych – mówi „Super Expressowi” rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Lecznica miała na tym zarobić – pobierając bezprawnie opłaty od klientów – 13,5 mln zł. Jak opisuje TVP Info, Neumann miał podjąć działania zmierzające do tego, by klinika nadal otrzymywała refundację zabiegów z Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Przez pięć lat szukali „przestępstwa”, zmieniło się kilku prokuratorów. Teraz na koniec któryś zgodził się podpisać ten dęty akt oskarżenia o przekroczenie uprawnień. Gdy prokuratura była jeszcze niezależna, to ta sprawa była umorzona, bo nie było śladów nieprawidłowości” – skomentował sam polityk w mediach społecznościowych.

CZYTAJ: Ale tam trzeszczy! Legenda PO: Nie wykluczam, że Budka odejdzie z polityki

dr hab. Olgierd Annusewicz: Bez unijnych środków Polska będzie jak po II wojnie światowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają