Mateusz Morawiecki, Borys Budka

i

Autor: Chris Young /The Canadian Press via AP, Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki, Borys Budka

Wielka awantura

Skandaliczny transparent na wiecu Donalda Tuska to prowokacja?! Borys Budka do PiS: "Wspieracie przemysł nienawiści"

2023-06-17 7:39

Donald Tusk w piątek, 16 czerwca, pojawił się na wiecu w Poznaniu, gdzie ostro atakował rządy PiS. Dobrą atmosferę zakłócił jednak skandaliczny transparent, który trzymał jeden z uczestników demonstracji. Mateusz Morawiecki wezwał byłego premiera do przeprosin i grzmiał, że to "łajdactwo". Nie jest wykluczone jednak, że skandaliczny transparent na wiecu Donalda Tuska to prowokacja, która miała uderzyć w szefa PO. Na słowa Morawieckiego zareagował m.in. Borys Budka.

Wiec Donalda Tuska w Poznaniu. Płomiennie przemówienie byłego premiera

Donald Tusk ostatnio jest na fali. Po tym, gdy na marsz 4 czerwca w Warszawie przyjechały tłumy z całej Polski (organizatorzy mówią o pół milionie uczestników), były premier zwołał kolejną demonstrację, tym razem w Poznaniu. - Takiego złodziejstwa świat nie widział. Od marszu minęły dwa tygodnie, przez ten czas dowiedzieliśmy się o kolejnych skandalach. Oni uważają, że bogactwo narodu oznacza jakieś kosmiczne wynagrodzenia i fuchy dla znajomych, bo wystarczy napisać list do posła Brudzińskiego i ma się robotę - stwierdził Donald Tusk podczas swojego płomiennego wystąpienia. Politycy PO mogli być zadowoleni z poznańskiego marszu, gdyby nie jedno zdarzenie. Na wiecu pojawił się bowiem obrzydliwy transparent z napisem: "Boże zabrałeś nie tego Kaczyńskiego", nawiązującego do śmierci terrorysty Teda Kaczynskiego. 

Skandaliczny transparent na wiecu Donalda Tuska to prowokacja? PO odpowiada PiS

Oburzenia kryli politycy PiS. - Nienawiść, szczucie, pogarda na jednym obrazku. I jeszcze ten nikczemny transparent z tyłu - komentował obrazki z marszu były rzecznik PiS Radosław Fogiel. Łajdactwo! - skomentował krótko Mateusz Morawiecki i wezwał Donalda Tuska do przeprosin. Odpowiedział mu Borys Budka. - Tym różnimy się od Was, że natychmiast reagujemy w takich sytuacjach. Transparent został zdjęty. Tymczasem Wy od lat systemowo wspieracie przemysł nienawiści, a łajdactwo stało się Waszym znakiem firmowym - ocenił szef klubu Koalicji Obywatelskiej. Z kolei rzecznik PO Jan Grabiec pisał o prowokacjach. - Mimo idiotycznych prowokacji, idziemy dalej i robimy swoje. Dzięki Poznań! - napisał na Twitterze. 

83-letni Stanisław z Wrocławia rozpłakał się na Marszu