Marek Plura

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Marek Plura

Z ostatniej chwili

Senator PO Marek Plura w szpitalu. Jego stan jest ciężki

2023-01-19 15:10

Śląski senator PO Marek Plura trafił do szpitala, gdzie trwa walka o jego życie i zdrowie. 53-latek od lat walczy z nieuleczalną chorobą, a teraz zmaga się z poważnymi powikłaniami po grypie. Jego stan jest ciężki.

Senator PO Marek Plura w szpitalu

Marek Plura walczy o życie. - Stan Marka jest bardzo ciężki. W nocy z wtorku na środę trafił do szpitala w Katowicach z problemami oddechowymi – powiedział dziennikarzom portalu ślązag.pl jeden z polityków PO. Problemy senatora mają być spowodowane powikłaniami po grypie. Rodzina polityka prosi o uszanowanie jej prywatności. Warto zaznaczyć, że Marek Plura od urodzenia choruje na zanik mięśni, przez który musi poruszać na wózku inwalidzkim.

Marek Plura w polityce

Mimo niepełnosprawności Marek Plura jest bardzo aktywnym politykiem, zamieszkałym w Katowicach. Jak podkreśla portal ślązag.pl, od lat angażuje się w walkę o sprawy związane ze śląską tożsamością, takie jak na przykład język regionalny. Jest jednym ze współautorów  obywatelskiego projektu wprowadzenia do ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych mniejszości śląskiej.  Drugim ważnym aspektem działalności senatora jest związana ze wspieraniem osób niepełnosprawnych oraz walka o równouprawnienie. Był między innymi inicjatorem konkursu, promującego aktywne w różnych dziedzinach niepełnosprawne kobiety.

Sonda
Czy wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami jest w Polsce odpowiednie?
Express Biedrzyckiej - Bartosz ARŁUKOWICZ
Nasi Partnerzy polecają